Գազի և էլեկտրաէներգիայի գործող սակագների հիմնավորվածությունը ստուգելու համար ԱԺ քննիչ հանձնաժողով է ստեղծվել
01/10/2018 11:40
«Ազգային ժողովի կանոնակարգ» Հայաստանի Հանրապետության սահմանադրական օրենքի 20-րդ հոդվածի 1-ին մասի համաձայն` պատգամավորների ընդհանուր թվի առնվազն մեկ քառորդի պահանջով ՀՀ գազի և էլեկտրաէներգիայի մատակարարման և բաշխման համակարգերի գործունեությունը, գազի և էլեկտրաէներգիայի գործող սակագների հիմնավորվածությունը քննության առարկա դարձնելու և դրանց արդյունքները Ազգային ժողով ներկայացնելու նպատակով իրավունքի ուժով ստեղծվել է Ազգային ժողովի քննիչ հանձնաժողով, այս մասին հայտարարությամբ հանդես է եկել ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը:
««Ազգային ժողովի կանոնակարգ» Հայաստանի Հանրապետության սահմանադրական օրենքի 20-րդ հոդվածի 6-րդ մասի համաձայն` քննիչ հանձնաժողովի անդամների թիվը սահմանող Ազգային ժողովի որոշման նախագիծը կքննարկվի հոկտեմբերի 2-ին գումարվող Ազգային ժողովի հերթական նիստերում», - ասված է ՀՀ ԱԺ նախագահի հայտարարության մեջ:

В парламенте Армении создана комиссия по изучению обоснованности действующих тарифов на электроэнергию и газ
01/10/2018 12:31
В Национальном Собрании Армении сформирована следственная комиссия по изучению деятельности систем снабжения и распределения электроэнергии и газа, обоснованности действующих тарифов на электроэнергию и газ. Комиссия сформирована согласно ч.1 ст.20 конституционного закона «Регламент Национального Собрания» – по требованию не менее одной четверти от общего числа депутатов, с таким заявлением выступил председатель парламента Армении Ара Баблоян.
«Проект решения Национального Собрания об установлении числа членов следственной комиссии будет обсужден на очередном заседании парламента 2 октября», - говорится в заявлении спикера парламента Ара Баблояна.