Արտահերթ ընտրությունների վերաբերյալ Նիկոլ Փաշինյանն ու ՀՀԿ-ն գաղտնիք ունեն
Ոգևորության, էյֆորիայի արդյունքում ընտրություններ չեն կազմակերպում, այսօր ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ հանդիպման արդյունքներով լրագրողներին ասաց ԱԺ ՀՀԿ խմբակցության ղեկավար Վահրամ Բաղդասարյանը:
«Պետք է ունենանք լիարժեք քաղաքական պառլամենտ, որտեղ իշխանությանը հարիր ընդդիմություն կձևավորվի: Դրա համար ժամանակ է պետք, որպեսզի ոչ թե ոգևորության արդյունքում ձևավորենք պառլամենտ, այլ՝ ճիշտ գնահատականների արդյունքում», - ասաց Վ. Բաղդասարյանը:
Հարցին` հնարավո՞ր է, որ ՀՀԿ-ն դուրս գա փողոց, Վահրամ Բաղադասարյանը պատասպանեց.
«Փողոց դուրս գալով՝ պառլամենտ չեն ձևավորում, եթե մենք պետք է այդ ճանապարհով գնանք, մենք կարող ենք այն ամենը, ինչ ձեռք ենք բերել քաղաքական դաշտի ձևավորման արդյուքնում, կորցնենք:  Պետք է ունենանք լիարժեք քաղաքական պառլամենտ, որտեղ իշխանությանը հարիր ընդդիմություն կձևավորվի: Դրա համար ժամանակ է պետք, որպեսզի ոչ թե ոգևորության արդյունքում ձևավորենք պառլամենտ, այլ՝ ճիշտ գնահատականների արդյունքում: Այստեղ պետք չէ շարժվել այն ուղղությամբ, թե ում է ձեռնտու, պետք է շարժվենք այն ուղղությամբ, թե որ պարագայում կունենանք պառլամենտ, որն իրոք կարտացոլի քաղաքական դաշտը և միտված կլինի ապագայի զարգացմանը»:
Լրագրողները մեջբերեցին Նիկոլ Փաշինյանի խոսքն, ըստ որի վարչապետն այսօր չունի ՀՀԿ համաձայնությունը արտահերթ ընտրությունների անցկացման համար և Վահրամ Բաղդասարյանից հետաքրքրվեցին` ինչու՞.

Snap parliamentary elections should be result of right political assessments: Vahram Baghdasaryan
Elections are not being conducted as a result of euphoria, head of Republican party faction Vahram Baghdasaryan told the reporters after the meeting with the Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan.
“We must have a complete political parliament where a relevant opposition will be formed. For it we need time,” Baghdasaryan said, adding that the parliament should not be formed on emotions but as a result of right assessments.
“In this issue we should be guided not by the interests of this or that forces but be interested in formation of parliament which will reflect our political field and will be aimed at further development,” Baghdasaryan said.
As to why the Republican party has not given its consent to conduction of snap parliamentary elections, as Pashinyan has stated after the meeting, Baghdasaryan said, “Let it be my and Nikol Pashinyan’s secret.”