Նոյեմբերին հնարավոր չէ անցկացնել արտահերթ ընտրություններ. Վահրամ Բաղդասարյան (Տեսանյութ)
Սա առաջին ռաունդն էր մեր հանդիպման, հանդիպումները կլինեն շարունակական, ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ կայացած հանդիպումից հետո լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀԿ խմբակցության ղեկավար Վահրամ Բաղդասարյանը:
«Մենք չէինք նստել որոշումներ կայացնելու, մենք ապագա բանակցությունների մասին էինք քննարկում: Պայմանավորվածություն ենք ձեռք բերել, թե ապագայում ինչ ֆորմատով ենք հանդւպելու, այդ թվում՝ այլ քաղաքական ուժերի հետ», - ասաց ՀՀԿ պատգամավորը:
Նրա խոսքով՝ սահմանադրական ճանապարհով պետք է գնալ խորհրդարանական ընտրությունների:
«Մենք պետք է ունենանք այնպիսի խորհրդարան, որպեսզի ձևավորվի իսկական ընդդիմություն, դրա համար ժամանակ է պետք, որպեսզի քաղաքական ուժերը հնարավորություն ունենան պատրաստվելու: Պետք է քննարկենք օրենսգրի փոփոխությունները, դրանից հետո քաղաքական ուժերին պետք է ժամանակ տալ, որ նրանք էլ պատրաստվեն, և եթե քաղաքական ուժերի քննարկումների արդյուքնում որոշվի, որ պետք են նոր ընտրություններ, ապա կգնանք այդ ճանապարհով», - ասաց Վահրամ Բաղդասարյանը:
Հարցին, թե հնարավո՞ր է, որ, օրինակ, նոյեմբերին տեղի ունենան արտահերթ ԱԺ ընտրությունները, Վահրամ Բաղդասարյանը ևս մեկ անգամ կրկնեց, որ պետք է ժամանակ տալ, որ ուժերը պատրաստվեն՝ միևնույն ժամանակ ընդգծելով, որ նոյեմբերին հնարավոր չէ անցկացնել արտահերթ ընտրություններ:

Republican party faction head excludes conduction of snap parliamentary elections in November
This was the first round of the meeting, Republican party faction head Vahram Baghdasaryan told the reporters after the meeting with Armenia’s Prime Minister Nikol Pashinyan, adding that the meetings will be continuous.
“We have not met to make decisions, we were speaking about further negotiations,” the Republican lawmaker said, adding that an arrangement has been reached over the format of the next meeting, including with other political forces.
He said the parliamentary elections should be conducted in accordance with the Constitution.
“We must have parliament with really formed opposition. The political forces need time for getting prepared. We must discuss the changes in the Electoral Code, after it the political forces should be given time to prepare for elections,” he said, adding that if as a result of discussions it is decided that new parliamentary elections are to be conducted, they will be conducted.
Asked about possibility of conducting elections in November, Vahram Baghdasaryan stressed that the forces must be given time for getting prepared and excluded the possibility of snap elections in November.