Քաղաքական օրակարգը պետք է բաց լինի. Արմեն Աշոտյան
Կա հարց, որը հետաքրքրում է Նիկոլ Փաշինյանին, կան հարցեր, որոնք հետաքրքրում են մեզ, լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց ՀՀԿ փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանը՝ անդրադառնալով ԱԺ արտահերթ ընտրությունները քննարկելու համար վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և ՀՀԿ խմբակցության ղեկավար Վահրամ Բաղդասարյանի հանդիպմանը:
«Քաղաքական օրակարգը պետք է բաց լինի», - նշեց Աշոտյանը.
Նրա խոսքով՝ վարչապետի հետ հանդիպումները պետք է կազմակերպվեն՝ հիմնվելով Սահմանադրականության,  ՀՀ ներքին կայունություն և  Հայաստանի անվտանգային միջավայրի կայունություն վրա. «Մեր հարցերը կբխեն այս սկզբունքներից»:
Արմեն Աշոտյանը նաև կարևորեց քաղաքական ուժերի միջև երկխոսությունը:
«Շատ կարևոր եմ համարում, որ  քաղաքական ուժերն իրար հետ խոսեն ոչ միայն հանրային հարթակներում՝ օգտվելով մամուլից, Ֆեյսբուքից, այլև՝ անձամբ: Դա շատ կարևոր է, որովհետև եթե մենք խոսում ենք բացառապես հրապարակային դաշտում, օրինակ, ես գրառում եմ կատարում Ֆեյսբուքում, իսկ վարչապետը կիրակի օրը լրագրողի հարցով այդ գրառմանը պատասխանում է, կարծում եմ՝ դա երկխոսության ձև է, բայց ոչ ամենաարդյունավետը, որովհետև այս ձևի մեջ գերակայում են ավելի շատ քաղաքական շահերի, քան՝  քաղաքական արժեքների դիրքերը», - ընդգծեց նա:

Политическая повестка должна быть открытой – Армен Ашотян
«Есть вопрос, который интересует Никола Пашиняна, и есть вопросы, которые интересуют нас», - заявил сегодня на брифинге заместитель председателя Республиканской партии Армении Армен Ашотян, касаясь встречи между премьер-министром Армении Николом Пашиняном и руководителем парламентской фракции РПА Ваграмом Багдасаряном для обсуждения вопроса о роспуске парламента и проведения внеочередных парламентских выборов.
«Политическая повестка должна быть открытой», - отметил Армен Ашотян.
По его словам, встречи с премьер-министром должны быть организованы, основываясь на Конституции, внутренней стабильности и безопасности Армении: «Наши вопросы будут вытекать их этих принципов».
Армен Ашотян также отметил важность диалога между политическими силами.
«Считаю очень важным, чтобы политические силы говорили между собой не только на публичных площадках, используя СМИ, социальные сети, но и лично. Это очень важно, поскольку если мы говорим исключительно в публичном поле, например, я делаю запись в Facebook, а премьер в воскресенье отвечает на эту запись посредством вопроса журналиста, то считаю – это форма диалога, но не самая эффективная, поскольку здесь больше превалируют позиции политического интереса чем политических ценностей», - подчеркнул он.