Նիկոլ Փաշինյանն ու Վահրամ Բաղդասարյանը կհանդիպեն՝ քննարկելու ԱԺ լուծարման ու արտահերթ ընտրություններ անցկացնելու հարցը
01/10/2018 15:15
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր կհանդիպի ՀՀԿ խմբակցության ղեկավար Վահրամ Բաղդասարյանի հետ՝ քննարկելու Ազգային ժողովը լուծարելու և խորհրդարանական արտահերթ ընտրություններ անցկացնելու հարցը։ Այդ մասին լրագրողներին ասաց ԱԺ «Ելք» խմբակցության ղեկավար Լենա Նազարյանը։
Հանդիպման տեղի ու ժամի մասին տեղեկատվություն առայժմ չի հաղորդվում։
Ավելի վաղ լրագրողների հետ զրույցում«Ելք» խմբակցության պատգամավոր, «Լուսավոր Հայաստան» կուսակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանը հայտնել էր, որ իրենք դեռևս չունեն հստակ սահմանված օր, թե երբ կհանդիպեն վարչապետի հետ արտահերթ ընտրությունների հարցը քննարկելու համար։
Նույն տեղեկությունը լրագրողներին փոխանցեց նաև «Ծառուկյան» խմբակցության պատգամավոր Գևորգ Պետրոսյանը։
Aysor.am-ի հետ զրույցում ՀՅԴ խմբակցության քարտուղար Արմենուհի Կյուրեղյանը նշեց, որ «Դաշնակցությունը» ևս այս պահի դրությամբ չունի նման պայմանավորվածություն վարչապետի հետ։

Armenia’s PM to meet with Republican faction head to discuss conduction of snap parliamentary elections
01/10/2018 15:29
Armenia’s Prime Minister Nikol Pashinyan will meet today with the head of the Republican party faction Vahram Baghdasaryan to discuss the issue on dissolving the parliament and conducting snap parliamentary elections, head of Yelk faction Lena Nazaryan told the reporters on Monday.
No information about the place and time of the meeting is available yet.
At a briefing today MP from the same faction Edmon Marukyan said no arrangement has been reached with them over exact day of meeting for the discussion of the issue. The same is with the Tsarukyan faction.
ARF-D faction secretary Armenuhi Kyureghyan, speaking to Aysor.am said as of the moment the ARF-D has no arrangement with the PM as well.