Ազգային ժողովը մեկ րոպե լռությամբ հարգեց Շառլ Ազնավուրի հիշատակը (Տեսանյութ)
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը, մինչ օրակարգին անցնելը, ԱԺ-ին առաջարկեց մեկ րոպե լռությամբ հարգել աշխարհահռչակ շանսոնյե Շառլ Ազնավուրի հիշատակը։
«Իհարկե, մենք կարող ենք երկար խոսել Ազնավուրի մասին, գրեթե բոլորս ունեցել ենք հնարավորություն շփվելու իր հետ», - ասաց ԱԺ նախագահը։
Նա նկատեեց, որ ինչպես բոլորը, ինքը ևս կորցրեց ոչ միայն հռչակավոր մի անձնավորության ու հայ ազգի զավակին, այլև իր լավ բարեկամին ու գործընկերոջը։
«Երկրաշարժից ի վեր մենք համագործակցել ենք հանուն Հայաստանի երեխաների առողջությանը, ապագայի», - ասաց Ա. Բաբլոյանը։

Armenia’s National Assembly pays tribute to the memory of Charles Aznavour with a minute of silence
Armenia’s National Assembly started the regular session works with a minute of silence in the memory of the world famous French-Armenian singer Charles Aznavour.
“Of course we may speak a lot about Aznavour as almost all of us had a chance to contact with him,” NA chairman Ara Babloyan said.
He said like all he as well lost not only a famous personality and son of Armenian people, but his friend and partner.
“Since the disastrous earthquake we were cooperating for the sake of health and future of Armenian children,” Babloyan said.