Նիկոլ Փաշինյանը չի բացառում շուրջօրյա հանրահավաքների իրականցումը
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր խորհրդարանում լրագրողների հետ ճեպազրույցում հայտարարեց, թե հետհեղափոխական էյֆորիան Հայաստանում կարող է 15 տարի չանցնել, և դա, ըստ նրա, չի նշանակում, որ Հայաստանում 15 տարի ընտրություններ չեն անցկացվելու։
«Նրանք, ովքեր շարժվում են այն տրամաբանությամբ, որ այս քաղաքական ճգնաժամը պետք է շարունակվի մինչև մայիս, և այդ ժամանակ ընտրություններ տեղի ունենան, նրանք իրենց նեղ խմբային շահերն ավելի բարձր են դասում պետական շահերից», - ասաց վարչապետը։
Դիտարկմանը, թե հնարավո՞ր է, որ նախագահ Սարգսյանը ստորագրի Ազգային ժողովի՝ նախօրեին ընդունած օրենքը, Փաշինյանն արձագանքեց.
«Ես չեմ կարծում, որ Հայաստանի նախագահը որևէ բան կանի Հայաստանի քաղաքացիների դեմ»։
Նրա կարծիքով՝ երբ ինքը հրաժարական ներկայացնի, երկրում անկառավարելի վիճակ չի ստեղծվի։ Լինելու դեպքում էլ վարչապետը չբացառեց շուրջօրյա հանրահավաքների իրականացումը։

Никол Пашинян не исключает вероятность проведения круглосуточных митингов
Премьер-министр Никол Пашинян заявил сегодня, что революционная эйфория может продолжаться в Армении еще лет 15, однако это не означает, что в течение 15 лет в Армении не должны проводиться выборы.
«Те, кто руководствуется логикой, что этот политический кризис должен продолжаться до мая, и выборы должны состоятся в это время, ставят свои узкогрупповые интересы выше государственных интересов», - сказал сегодня в парламенте журналистам Никол Пашинян.
На замечание, возможно, президент Армен Саркисян подпишет принятый накануне парламентом закон, Пашинян ответил:
«Не думаю, что президент Армении сделает что-то против граждан Армении».
По его мнению, когда он подаст в отставку, в стране не будет неуправляемой ситуации, А в случае возникновения такая ситуации, премьер не исключил вероятность проведение круглосуточных митингов.