Խելամտությունը ստիպում է, որ 2-րդ մայիսի մեկ անելու գայթակղությանը տրվելն անտեղի ու ավելորդ կլինի. Նիկոլ Փաշինյան (Տեսանյութ)
03/10/2018 16:49
Ազգային ժողովում խմբակցությունների հետ երեկվա հանդիպմանը ես ասել եմ, որ դեկտեմբերին Հայաստանում պետք է տեղի ունենան ընտրություններ, ԱԺ-Կառավարություն հարցուպատասխանի ժամանակ ասաց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
«Ասել եմ մեխանիզմի մասին և «Հանրապետական», «Ծառուկյան դաշինք» խմբակցությունների ներկայացուցիչները ասել են, որ վարչապետի պաշտոնը թափուր մնալու դեպքում իրենք չեն պատրաստվում վարչապետի թեկնածու առաջադրել», - նշեց Նիկոլ Փաշինյանը։
Նրա խոսքով՝ սա եղել է այն համատեքստում, որ խմբակցությունները հստակ արձանագրել են այն քաղաքական իրավիճակը, որ այսօր առկա է երկրում։
«Կարծում եմ՝ խելամտությունը ստիպում է, որ 2-րդ մայիսի մեկ անելու գայթակղությանը տրվելը անտեղի ու ավելորդ կլինի», - ասաց ՀՀ վարչապետը։
Նիկոլ Փաշինյանը նշեց, որ, իր կարծիքով, մայիսի մեկին ինքն ազդարարեց քաղաքական որոշ ուժերի ինքնասպանություն գործելու փաստի մասին։

Никол Пашинян: Благоразумие требует не предаваться искушению повторения еще одного 2-го мая, это – неуместно и излишне
03/10/2018 17:18
В ходе вчерашней встречи с фракциями Национального Собрания Армении я сказал, что внеочередные парламентские выборы должны в Армении состояться в декабре 2018 года, заявил сегодня в парламенте премьер-министр Никол Пашинян, отвечая на вопросы депутатов.
«Говорил о механизмах и представители фракций Республиканской партии и «Блока Царукян» сказали, что в случае если должность премьер-министра останется вакантной, они не собираются выдвигать кандидата в премьеры», - отметил Никол Пашинян.
По его словам, это произошло в том контексте, что фракции четко осознали политическую ситуацию, царящую в стране.
«Считаю, что благоразумие требует не предаваться искушению повторения еще одного 2-го мая, это будет неуместным и излишним», - сказал премьер-министр Армении.
Никол Пашинян отметил, что, по его мнению, еще 1 мая 2018 года он заявил о факте самоубийства некоторых политических сил.
«Могу сказать, что ряд самоубийств продолжается», - подчеркнул Н.Пашинян.
Никол Пашинян также заявил, что фракция АРФ «Дашнакцутюн» согласилась с тем, что было сказано Республиканской партией и блоком «Царукян».