Նիկոլ Փաշինյանը չի բացառում շուրջօրյա հանրահավաքների իրականցումը
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր խորհրդարանում լրագրողների հետ ճեպազրույցում հայտարարեց, թե հետհեղափոխական էյֆորիան Հայաստանում կարող է 15 տարի չանցնել, և դա, ըստ նրա, չի նշանակում, որ Հայաստանում 15 տարի ընտրություններ չեն անցկացվելու։
«Նրանք, ովքեր շարժվում են այն տրամաբանությամբ, որ այս քաղաքական ճգնաժամը պետք է շարունակվի մինչև մայիս, և այդ ժամանակ ընտրություններ տեղի ունենան, նրանք իրենց նեղ խմբային շահերն ավելի բարձր են դասում պետական շահերից», - ասաց վարչապետը։
Դիտարկմանը, թե հնարավո՞ր է, որ նախագահ Սարգսյանը ստորագրի Ազգային ժողովի՝ նախօրեին ընդունած օրենքը, Փաշինյանն արձագանքեց.
«Ես չեմ կարծում, որ Հայաստանի նախագահը որևէ բան կանի Հայաստանի քաղաքացիների դեմ»։
Նրա կարծիքով՝ երբ ինքը հրաժարական ներկայացնի, երկրում անկառավարելի վիճակ չի ստեղծվի։ Լինելու դեպքում էլ վարչապետը չբացառեց շուրջօրյա հանրահավաքների իրականացումը։

Armenian PM convinced no uncontrollable situation to be created after his resignation
The post-revolutionary euphoria may not pass in Armenia for 15 years but it does not mean that 15 years elections will not be conducted in the country, Armenia’s Prime Minister Nikol Pashinyan told at a briefing with reporters today.
“Those who think that this political crisis must continue until May rate their narrow group interests higher than the state interests,” the premier stated.
Asked whether the president will sign the bill into law or not, the PM said that he does not think Armenia’s president will do anything against Armenia’s people.
He also convinced that after his resignation no uncontrollable situation will be created in the country but if so he did not exclude the conduction of all day rallies.