Ֆելիքս Ցոլակյանն ընդունել է ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարի պաշտոնը ստանձնելու առաջարկը
ՀՀ ազգային ժողովի պատգամավոր Ֆելիքս Ցոլակյանը ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարի պաշտոնը ստանձնելու առաջարկ է ստացել: «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում Ցոլակյանը հայտնեց, որ ընդունել է առաջարկը:
«Այո, նման առաջարկ եմ ստացել: Այն ընդունել եմ», - ասել է Ցոլակյանն ու ավելացրել՝ առաջարկը ստացել է հենց այսօր՝ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանից:
Ֆելիքս Ցոլակյանը 2017թ. ապրիլի 2-ին ԱԺ պատգամավոր էր ընտրվել ՀՀԿ թիվ 11 ընտրատարածքի տարածքային ընտրական ցուցակով: Այս տարվա հունիսին Ցոլակյանը հայտարարել էր ԱԺ ՀՀԿ խմբակցությունից դուրս գալու հայտ ներկայացնելու մասին:

Феликс Цолакян принял предложение возглавить МЧС Армении
Депутат Национального Собрания Армении Феликс Цолакян получил предложение возглавить министерство чрезвычайных ситуаций Армении. В беседе с «Арменпресс» он сообщил, что принял это предложение.
«Да, я получил такое предложение и принял его»,- сказал Феликс Цолакян, добавив, что предложение он получил сегодня от премьер-министра Никола Пашиняна.
Феликс Цолакян был избран депутатом парламента 2 апреля 2017 года по территориальному избирательному списку Республиканской партии Армении на участке № 11. В июне этого года Феликс Цолакян заявил, что представил заявление о выходе из парламентской фракции Республиканской партии.