Ռիչարդ Միլսը պատիվ է համարել Հայաստանում Միացյալ Նահանգների դեսպան լինելը
Հայաստանի Հանրապետության արդարադատության նախարար Արտակ Զեյնալյանն այսօր ընդունել է Հայաստանում դիվանագիտական առաքելությունն ավարտող ԱՄՆ արտակարգ և լիազոր դեսպան Ռիչարդ Միլսին, հայտնում են նախարարությունից։
Նախարար Զեյնալյանը շնորհակալություն է հայտնել դեսպանին պաշտոնավարման ընթացքում ծավալած արդյունավետ գործունեության համար, բարձր գնահատել նրա ներդրումը հայ-ամերիկյան բազմաոլորտ փոխգործակցության համատեքստում և հույս հայտնել, որ դեսպանը Հայաստանից հեռանում է լավ տպավորություններով:
Դեսպան Միլսը պատիվ է համարել Հայաստանում Միացյալ Նահանգների դեսպան լինելը, և մեծապես արժևորել դեսպանության  ու ՀՀ արդարադատության նախարարության սերտ համագործակցությունը: «Հատկապես ողջունելի է, որ նախարարության գերակա խնդիրների շարքում է կոռուպցիայի դեմ պայքարը, ինչը գերակայություն է նաև մեզ համար, և մենք կշարունակենք աջակցել այդ հարցում»,- նշել է ԱՄՆ դեսպանը:
Հանդիպման ավարտին նախարարն ու դեսպանը քննարկել են երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող հարցերի լայն շրջանակ՝ ուղղված կոռուպցիայի դեմ պայքարին, դատական համակարգի անկախության ապահովմանը, ընտրական համակարգի բարելավմանը և այլն:

Serving as U.S Ambassador to Armenia big honor: Richard Mills
Minister Zeynalyan expressed gratitude to the Ambassador for effective cooperation during his tenure and highly rated his contribution to the development of Armenian-American partnership.
The Ambassador stressed that serving as U.S. Ambassador to Armenia was a big honor for him and attached importance to the close cooperation with the Ministry of Justice.
The Ambassador hailed the Ministry’s strive to fight corruption which he said is a priority for the USA as well. He stressed that the United States will continue supporting Armenia in this issue.
During the meeting the Minister and the Ambassador discussed other issues of mutual interest, referred to necessity of ensuring independent judicial system and improving the electoral system.