Այսօրվա իշխանությունը 30 տոկոս կողմնակից ունի. Գալուստ Սահակյան (Տեսանյութ)
Ես երբեք չեմ մտածել, որ որևէ կուսակցություն երկակի խաղ է խաղում, լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց ՀՀԿ-ական պատգամավոր Գալուստ Սահակյանը՝ անդրադառնալով ԲՀԿ կուսակցությանը։
Հարցին, որ եթե առաջիկա օրերին վարչապետը հարաժարական տա, հնարավո՞ր է, որ իրենք թեկնածու առաջադրեն, Սահակյանն ասաց. «Հանրապետականի քայլերի մասին հետո, շատ հետո տեղյակ կլինեք»։
Սահակյանը նկատեց, որ իշխանության կողքին այսօր բնակչության 30 տոկոսն է կանգնած, ինչը երևաց ավագանու ընտրություններից հետո։ Ըստ Սահակյանի՝ հաշվի առնելով, թե ընտրողների քանի տոկոսն է մասնակցել քվեարկությանը և քանիսն է այդքանից կողմ քվեարկել «Իմ քայլին», ստացվում է, որ իշխանությունն այսօր ունի 30 տոկոսի աջակցությունը։
«30 տոկոս կողմնակից ունեն», - ասաց նա։
Դիտարկմանը, թե արդյոք այդ մնացած 70 տոկոսը իրենց աջակցիներ են, Սահակյանը նշեց, որ եթե սատարեին իշխանություններին, ապա կգնային կքվեարկեին նրանց օգտին։

New authorities supported by only 30% of population: Republican MP
The new authorities are backed by only 30% of the population, Republican party MP Galust Sahakyan said at a briefing on Friday.
According to him, it may be testified by the conducted Yerevan City Council elections and the low voter turnout registered during it.
As to whether the rest 70% are their supporters, Sahakyan said that if these 70% were authorities’ supporters they would have participated in the elections and voted for them.
Asked about possibility of nomination of candidate by the party after PM’s resignation, Sahakyan said, “You will learn about Republican’s steps much later.”