Որևէ մեկը չի կարող դեմ գնալ ժողովրդի ցանկությանը. Միքայել Մելքումյան (Տեսանյութ)
Որևէ նահանջ մեր քայլերում չենք կատարել, լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց ՀՀ ԱԺ փոնախագահ, «Ծառուկյան» խմբակցության պատգամավոր Միքայել Մելքումյանն՝ անդրադառնալով դիտարկմանը, թե իրենք նախապես հայտարարել էին, որ դեմ են դեկտեմբերին արտահերթ ընտրություններ անցկացնելուն՝ մինչդեռ Ծառուկյանը երեկ ասել է, որ իրենք կանեն այնպես, ինչպես ժողովուրդն է ուզում։
«Որևէ նահանջ չենք արել, որևէ մեկը չի կարող դեմ գնալ ժողովրդի ցանկությանը։ Դինամիկ գործընթաց է քաղաքականությունը, և այսօր որևէ գրավոր փաստաթուղթ չկա, ասել ենք, որ բանակցությունները շարունակվում են», - ասաց նա։
Նա ընդգծեց, որ ոչ մի քաղաքական ուժ շահագրգռված չէ երկիրը տանել ցնցումների և իրենց մոտեցումներում կգերակշռեն պետական մոտեցումները։
«Կլինի պայմանավորվածություններ այդ դեպքում վերջնական եզրակացուննները կլինեն։ Պետական մոտեցումները միշտ էլ գերակշռելու են կուսակցական մոտեցումներին։ Մնացած բոլորը, եթե արդեն չկա փասթաթուղթ, հռետորաբանություն է», - նշեց նա։

Никто не может идти против желания народа – Микаел Мелкумян
Никакого отступления в действиях партии «Процветающая Армения» нет, заявил сегодня журналистам вице-спикер парламента Армении Микаел Мелкумян, касаясь замечания о том, что ранее они заявили, что выступают против проведения внеочередных выборов в декабре, в то время как вчера Гагик Царукян сказал, что партия сделает так, как хочет народ.
«Никакого отступления с нашей стороны нет, никто не может идти против желания народа. Политика – это динамичный процесс и сегодня нет какого-либо письменного документа, мы сказали, что переговоры продолжаются»,- отметил он.
Вице-спикер подчеркнул, что ни одна политическая сила не заинтересована в том, чтобы вести страну к потрясениям и в позиции «Процветающей Армении» будут превалировать государственные подходы.
«Когда будут достигнуты договоренности, тогда и будут окончательные выводы. Государственные походы всегда будут превалировать в подходах нашей партии. Все остальное, если нет документа, – просто риторика», - сказал Микаел Мелкумян.