Որևէ մեկը չի կարող դեմ գնալ ժողովրդի ցանկությանը. Միքայել Մելքումյան (Տեսանյութ)
Որևէ նահանջ մեր քայլերում չենք կատարել, լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց ՀՀ ԱԺ փոնախագահ, «Ծառուկյան» խմբակցության պատգամավոր Միքայել Մելքումյանն՝ անդրադառնալով դիտարկմանը, թե իրենք նախապես հայտարարել էին, որ դեմ են դեկտեմբերին արտահերթ ընտրություններ անցկացնելուն՝ մինչդեռ Ծառուկյանը երեկ ասել է, որ իրենք կանեն այնպես, ինչպես ժողովուրդն է ուզում։
«Որևէ նահանջ չենք արել, որևէ մեկը չի կարող դեմ գնալ ժողովրդի ցանկությանը։ Դինամիկ գործընթաց է քաղաքականությունը, և այսօր որևէ գրավոր փաստաթուղթ չկա, ասել ենք, որ բանակցությունները շարունակվում են», - ասաց նա։
Նա ընդգծեց, որ ոչ մի քաղաքական ուժ շահագրգռված չէ երկիրը տանել ցնցումների և իրենց մոտեցումներում կգերակշռեն պետական մոտեցումները։
«Կլինի պայմանավորվածություններ այդ դեպքում վերջնական եզրակացուննները կլինեն։ Պետական մոտեցումները միշտ էլ գերակշռելու են կուսակցական մոտեցումներին։ Մնացած բոլորը, եթե արդեն չկա փասթաթուղթ, հռետորաբանություն է», - նշեց նա։

No one can go against people’s will: PAP MP
Prosperous Armenia Party has not retreated, NA vice chairman, Tsarukyan faction member Michael Melkumyan told the reporters today, referring to the observation that previously they stated against December elections while their party head stated they will be guided by people’s will.
“We have not retreated. We cannot go against people’s wish. Politics is dynamic process. Today there is no written document. We have said the negotiations will continue,” he said.
Melkumyan stressed that no political force is interested in shakes in the country, and the state approaches will prevail in their position.
“Only after arrangements final conclusions will be made. The state approaches will always prevail the party approaches,” he said, stressing that if there is no document the rest is rhetoric.