«Յուվենտուսի» հայտարարությամբ է հանդես եկել՝ Ռոնալդուին բռնաբարության  համար մեղադրանքի վերաբերյալ
«Յուվենտուսի» մամուլի ծառայությունը պաշտոնական հայտարարություն է տարածել, որում ներկայացված է ակումբի դիրքորոշումը թիմի հարձակվող Կրիշտիանու Ռոնալդուի դեմ բռնաբարության մեղադրանքի վերաբերյալ:
«Կրիշտիանու Ռոնալդուն վերջին ամիսներին ցուցադրել է պրոֆեսիոնալիզմ ու նվիրվածություն գործին, ինչը գնահատվում է «Յուվենտուսում» բոլորի կողմից: Իրադարձությունները, որոնք, իբր, կատարվել են 10 տարի առաջ, չեն ազդում այս տեսակետի վրա: Նույն կարծիքին են բոլորը, ովքեր շփվում են մեծագույն չեմպիոնի հետ», – ասված է «Թվիթերում» իտալական ակումբի մամուլի ծառայության տեղադրած հաղորդագրության մեջ:
Ավելի վաղ հայտնի է դարձել, որ 34-ամյա ամերիկուհի Քեթրին Մայորգան Ռոնալդուին դատի է տվել՝ նրան մեղադրելով 2009 թվականին Լաս Վեգասում իրեն բռնաբարելու համար: Հաղորդվում է, որ 2010 թվականին նա Ռոնալդուի ներկայացուցիչների հետ համաձայնագիր է ստորագրել, ըստ որի չպետք է բարձրաձայներ կատարվածի մասին, ու դրա դիմաց ստացել է 375 հազար դոլար:

«Ювентус» выступил с официальным заявлением по обвинению Роналду в изнасиловании
Пресс-служба итальянского «Ювентуса» выступила с официальным заявлением, в котором была представлена позиция клуба в отношении информации об обвинении в изнасиловании в адрес нападающего команды Криштиану Роналду.
«Криштиану Роналду в последние месяцы демонстрировал профессионализм и преданность делу, что ценится всеми в «Ювентусе». События, которые якобы развернулись десять лет назад, не влияют на эту точку зрения. Такого же мнения придерживаются все, кто общается с великим чемпионом», — говорится в сообщении пресс-службы «Ювентуса» в «Твиттере».
Ранее стало известно, что 34-летняя американка Кэтрин Майорга подала в суд на Роналду, обвинив его в изнасиловании, которое якобы случилось в Лас-Вегасе в 2009 году. Сообщалось, что в 2010 году девушка подписала с представителями футболиста соглашение о неразглашении дела, получив за это $ 375 тыс. Однако в сентябре она при помощи СМИ объявила об изнасиловании.