Լոնդոնի մետրոյում ռելսերի վրա են գցել Եվրաթունելի նախկին ղեկավարին (Տեսանյութ)
Լոնդոնի մետրոյում ռելսերի վրա են գցել Եվրաթունելի նախկին ղեկավար, 91-ամյա Ռոբերտ Մալպասին: Նա ստացել է գանգուղեղային վնասվածք և կոտրել ազդրոսկրը, հայտնում է BBC News-ն, որը հրապարակել է համապատասխան տեսանյութը:
Կադրերում երևում է՝ ինչպես է Մալպասը քայլում հարթակի վրայով, իսկ վայրկյաններ անց հայտնվում ռելսերի վրա: Տեսախցիկը հասցրել է ֆիքսել չարագործին. նա 46-ամյա Փոլ Քրոսլին է, որի մոտ 17 տարեկանում պարանոիդ շիզոֆրենիա են ախտորոշել:
Թոշակառու տղամարդուն փրկել է ականատեսներից մեկը:
Չարագործին ձերբակալել են: Ոստիկանությունից հայտնել են, որ նա առաջին անգամ չէ նման արարքներ գործում: Ապրիլին նա փորձել է ևս մի ուղևորի գցել ռելսերի վրա, սակայն վերջինս կարողացել է կանգուն մնալ հարթակին:
Ինժեներ, ձեռնարկատեր Ռոբերտ Մալպասը 1988-ին Բրիտանական կայսրության շքանշանի պատվավոր ասպետ-կոմանդոր է դարձել:

В Лондоне толкнули под поезд 91-летнего бывшего главу Евротоннеля (Видео)
Бывшего главу Евротоннеля, 91-летнего Роберта Мальпаса, толкнули на рельсы метро в Лондоне. Он получил черепно-мозговую травму и сломал тазовую кость, сообщает BBC News, публикуя видеозапись с камеры наблюдения.
На кадрах видно, как Мальпас идет по платформе, а через несколько секунд летит на пути. Камера успела зафиксировать злоумышленника: он был в черной одежде, а лицо прикрыл капюшоном.
Пенсионера спас один из свидетелей произошедшего.
Виновника задержали. Им оказался 46-летний Пол Кроссли. В полиции отметили, что он не впервые совершает подобное. В апреле злоумышленник попытался столкнуть на пути еще одного пассажира, но тот удержался на платформе.
Издание отмечает, что инцидент произошел в апреле. Кроссли отправили под суд и признали виновным в двойном покушении на убийство.
Инженер и предприниматель Роберт Мальпас был произведен в командоры Ордена Британской империи королевой Елизаветой II в 1988 году.