Այսօր կհանդիպեն Նիկոլ Փաշինյանն ու Գագիկ Ծառուկյանը
ԲՀԿ ղեկավար Գագիկ Ծառուկյանը, ըստ էության, պաշտպանեց դեկտեմբերին արտահերթ ընտրություններ անցկացնելու գաղափարը, այսօր լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
«Ես պատրաստվում եմ իր հարզացրույցի արդյունքներով հանդիպել պարոն Ծառուկյանի հետ, որպեսզի մենք իրավիճակի ու հանգուցալուծման սցենարների վերաբերյալ պատկերացումները քննարկենք», - ասաց նա։
Փաշինյանը կարծում է, որ խոսակցությունը կլինի պաշտոնական ու կառուցողական։
«Երեկ մենք ոչ պաշտոնական հանդիպել ենք, քննարկել, արձանագրել ենք, որ կա ընդհանուր ըմբռնում ու այդ ըմբռնման հիման վրա առաջ կգնանք», - ասաց Նիկոլ Փաշինյանը

Prosperous Armenia party backed the idea of conducting snap parliamentary elections in December, Armenia’s Prime Minister Nikol Pashinyan told the reporters today.
“I am going to meet with Mr Tsarukyan to discuss all possible scenarios of the situation,” he said, expressing conviction that the meeting will be official and constructive.
“Yesterday we met in non-official format, discussed and registered that there is a mutual understanding on the basis of which we will move forward,” Pashinyan stressed.