Սամվել Մայրապետյանի ձերբակալությունը՝ մութ պատմություն. ՀՔԾ-ն շարունակում է լռել
Հատուկ Քննչական ծառայությունը չի շտապում մանրամասներ հաղորդել գործարար, Հ2 հեռուստաընկերության սեփականատեր Սամվել Մայրապետյանին ձերբակալելու հանգամանքների և հիմքերի վերաբերյալ։ Aysor.am-ի հարցմանն ի պատասխան՝ ՀՔԾ լրատվական ծառայությունից փոխանցեցին, որ այս պահին նպատակահարմար չեն գտնում բացատրել, թե ինչու և ինչ հիմքերի հիման վրա է ձերբակալվել Սամվել Մայրապետյանը։
«Սամվել Մայրապետյանի ձերբակալության և նրան առնչվող քրեական գործի հանգամաքների մասին մենք տեղեկություն չենք տրամադրում», - Aysor.am-ին փոխանցեց ՀՔԾ մամուլի խոսնակ Մարինա Օհանջանյանը։
Նշենք, որ ըստ մեր նախնական տեղեկությունների, Մայրապետյանի ձերբակալությունը Մարտի 1-ի քրեական գործի հետ կապ չունի։
Ավելի վաղ, նկատենք, տարածվել էր Սամվել Մայրապետյանին ձերբակալելու մասին տեղեկություն, որն ավելի ուշ հաստատեց ՀՔԾ-ն։ Շուտով կավարտվի Մայրապետյանի ձերբակալության համար օրենքով սահմանված ժամանակը, սակայն հայտնի չէ՝ արդյոք նրան մեղադրանք առաջադրվելո՞ւ է, թե ոչ։

Задержание Самвела Майрапетяна – «темная история». Специальная следственная служба продолжает хранить молчание
09/10/2018 13:26
Специальная следственная служба (ССС) Армении не спешит сообщать подробности об обстоятельствах и основаниях задержания  собственника телекомпании «Հ2» Самвела Майрапетяна. В ответ на запрос Aysor.am в пресс-службе Специальной следственной службы сообщили, что в настоящий момент не считают целесообразным предоставлять разъяснение относительно причин и оснований задержания Самвел Майрапетян.
«Мы не предоставляем информацию о задержании Самвела Майрапетяна и уголовного дела в его отношении», - передала Aysor.am пресс-секретарь ССС Марина Оганджанян.
Отметим, что по нашим предварительным данным, задержание Самвела Майрапетяна не связано с расследованием уголовного дела 1 марта.
Напомним, ранее распространились сведения о задержании Самвела Майрапетяна, которые позднее подтвердили в Специальной следственной службе. Вскоре установленный законом срок для задержания Самвела Майрапетяна закончиться, однако пока неизвестно, будет ему предъявлено обвинение или нет.