Էդուարդ Շարմազանովն առանձնազրույց է ունեցել ՌԴ ԴԺ Պետական դումայի նախագահ Վյաչեսլավ Վոլոդինի հետ
Աշխատանքային այցով Անթալիայում գտնվող ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ էդուարդ Շարմազանովը հոկտեմբերի 8-ին առանձնազրույց է ունեցել ՌԴ Դաշնային ժողովի Պետական դումայի նախագահ Վյաչեսլավ Վոլոդինի հետ, հայտնում են ԱԺ լրատվական ծառայությունից։
Հանդիպման ընթացքում կողմերը կարևորել են հայ-ռուսական միջխորհրդարանական հարաբերությունների զարգացումն ու խորացումը, համագործակցությունը ՀԱՊԿ ԽՎ և ԱՊՀ ՄԽՎ շրջանակում:
Անդրադարձ է կատարվել հոկտեմբերի 29-30-ը Երևանում կայանալիք ՀԱՊԿ ԽՎ խորհրդի և վեհաժողովի լիագումար նիստերի աշխատանքների կազմակերպմանն առնչվող հարցերին: Էդուարդ Շարմազանովը ևս մեկ անգամ հավաստիացրել է, որ ՀՀ Ազգային ժողովը պատրաստ է բարձր մակարդակով կազմակերպել վերոնշյալ նիստերը:

Эдуард Шармазанов обсудил с Вячеславом Володиным вопросы межпарламентского сотрудничества
Вице-спикер Национального Собрания Армении Эдуард Шармазанов, находящийся в Анталье с рабочим визитом, встретился с председателем Госдумы Федерального Собрания РФ Вячеславом Володиным, сообщает пресс-служба парламента Армении.
В ходе встречи стороны подчеркнули важность развития и углубления армяно-российских межпарламентских отношений, сотрудничества в ПА ОДКБ и МПА СНГ.
Затронуты вопросы организации работ по проведению 29-30 октября в Ереване заседания Совета и пленарного заседания ПА ОДКБ. Эдуард Шармазанов вновь заверил, что парламент Армении готов к проведению заседаний на высоком уровне.