Էդուարդ Շարմազանովն առանձնազրույց է ունեցել ՌԴ ԴԺ Պետական դումայի նախագահ Վյաչեսլավ Վոլոդինի հետ
Աշխատանքային այցով Անթալիայում գտնվող ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ էդուարդ Շարմազանովը հոկտեմբերի 8-ին առանձնազրույց է ունեցել ՌԴ Դաշնային ժողովի Պետական դումայի նախագահ Վյաչեսլավ Վոլոդինի հետ, հայտնում են ԱԺ լրատվական ծառայությունից։
Հանդիպման ընթացքում կողմերը կարևորել են հայ-ռուսական միջխորհրդարանական հարաբերությունների զարգացումն ու խորացումը, համագործակցությունը ՀԱՊԿ ԽՎ և ԱՊՀ ՄԽՎ շրջանակում:
Անդրադարձ է կատարվել հոկտեմբերի 29-30-ը Երևանում կայանալիք ՀԱՊԿ ԽՎ խորհրդի և վեհաժողովի լիագումար նիստերի աշխատանքների կազմակերպմանն առնչվող հարցերին: Էդուարդ Շարմազանովը ևս մեկ անգամ հավաստիացրել է, որ ՀՀ Ազգային ժողովը պատրաստ է բարձր մակարդակով կազմակերպել վերոնշյալ նիստերը:

Vice speaker of the Armenian parliament Eduard Sharmazanov who is in Antalya on a working visit met on October 8 with the chairman of the Russian State Duma Vyacheslav Volodin, NA press service reports.
During the meeting the parties attached significance to the development and deepening of the Armenian-Russian inter-parliamentary relations and cooperation in the sidelines of the Parliamentary Assemblies of CSTO and CIS.
The parties also referred to the issues on organization of plenary sessions of the CSTO PA in Yerevan October 29-30.
Eduard Sharmazanov stressed that the Armenian National Assembly is ready to conduct the sessions on the highest level.