Մոտ օրերս հայտարարություն կանեմ. ՀՀ նախագահը՝ վիճահարույց օրենքը ստորագրելու մասին
ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր չցանկացավ պատասխանել հարցին, թե արդյոք կստորագրի «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին» ՀՀ օրենքը։
«Ես մոտ օրերս այդ մասին հայտարարություն կանեմ», - լրագրողների հետ զրույցում ասաց նա։
ՀՀ նախագահը ընդգծեց՝ հարցը, որը վերաբերում է Հայաստանում տեղի ունեցող իրադարձություններին, պետք է կարգավորվի երկխոսության, բանակցությունների ճանապարհով։
«Եվ այդ ամենն օրենքի սահմաններում, ես սկսել եմ իմ հանդիպումները վարչապետի, կուսակցությունների ներկայացուցիչների հետ, որ հասնենք նրան, ինչի մասին խոսում ենք», - ասաց Արմեն Սարգսյանը։
Հիշեցնենք՝ հոկտեմբերի 2-ին  Ազգային ժողովում լարված պայմաններում քվեարկություն տեղի ունեցավ ԱԺ կանոնակարգ օրենքում փոփոխություն կատարելու հարցով։
Հրավիրած արտահերթ նիստից առաջ «Ելք» խմբակցության ղեկավար Լենա Նազարյանը վերցրել էր պատգամավորների քարտերը, որպեսզի քվեարկություն տեղի չունենա, սակայն որոշվել էր այն անցկացնել ձեռքով։

В ближайшие дни я выступлю с заявлением – Армен Саркисян о подписании резонансного закона
Президент Армении Армен Саркисян сегодня не ответил на вопрос, намерен ли он подписать закон «О внесении изменений и дополнений в конституционный закон "Регламент Национального Собрания Армении"».
«Я в ближайшие дни выступлю с заявлением», - сказал Армен Саркисян в беседе с журналистами.
Президент Армении подчеркнул, что вопрос, касающийся происходящих в Армении событий, должен быть урегулирован путем диалога и переговоров.
«Все это должно происходить в рамках закона. Я начал встречи с премьер-министром, представителями партий, что мы достигли того, о чем говорим», - заявил Армен Саркисян.
Напомним, в Национальном Собрании Армении 2 октября в довольно напряженных условиях состоялось голосование по вопросу внесения изменений в конституционный закон Армении «Регламент Национального Собрания».
До начала внеочередного заседания парламента руководитель фракции «Елк» Лена Назарян забрала у депутатов карточки для голосования, чтобы провалить голосование, посему депутаты вынуждены были проголосовать вручную. В результате голосования законопроект принят, 67 голосами «за».