Բացառված չէ, որ 10 տարվա վաղեմության գործի վերաբացումը կապված է նաև Փաշինյանի սեփական նախաձեռնության հետ. «Ժամանակ»
11/10/2018 10:06
«Ժամանակ» թերթը գրում է. «Երեկ մամուլում ուշագրավ տեղեկություն եղավ, որ մաքսայինի նախկին պետ Արմեն Ավետիսյանի առանձնատան վրա 2008թ. կատարված ավազակային հարձակման իրական պատվիրատու Ալրաղացի Լյովիկի՝ ԱԺ նախկին պատգամավոր Լևոն Սարգսյանի դեմ ցուցմունք է տվել հենց այդ գործով 15 տարի անազատության դատապարտված նախկին գործարար, «Կոշիկի աշխարհ» ՍՊԸ հիմնադիր Արայիկ Կարապետյանը։
Ըստ մեր տեղեկությունների՝ 2010թ․Արայիկ Կարապետյանը ԱԱԾ մեկուսարանում վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ նստած է եղել նույն խցում։ Բանտից դուրս գալուց հետո Փաշինյանը հոդվածներից մեկում հատուկ անդրադարձել է Արայիկ Կարապետյանի քրեական գործին։
Բացառված չէ, որ 10 տարվա վաղեմության գործի վերաբացումը, որով մի շարք անձինք դատապարտվել են 15 տարվա անազատության, կապված է նաև Փաշինյանի սեփական նախաձեռնության հետ, քանի որ նույն խցում լինելով՝ վարչապետին կարող էին շատ ուշագրավ տեղեկություններ հայտնի լինել»։

«Жаманак»: Дело 10-летней давности о разбойном нападении на дом Аветисяна может быть возобновлено по инициативе Пашиняна
11/10/2018 11:04
Газета «Жаманак» пишет, что вчера в прессе появилась интересная информация о том, что реальным заказчиком разбойного нападения на дом бывшего начальника таможни Армена Аветисяна в 2008 году был бывший депутат Левон Саркисян, известный как «Алрахаци Левик». Против него дал показание осужденный именно по этому делу к 15 годам лишения свободы бывший бизнесмен, основатель ООО «Дом обуви» Араик Карапетян.
«По нашим сведениям, в 2010 году Араик Карапетян сидел в изоляторе СНБ в одной камере с Николом Пашиняном. После выхода из тюрьмы, Пашинян в одной из своих статей специально обратился к уголовному делу Араика Карапетяна.
Не исключено, что открытие дела 10-летней давности, по которому несколько лиц были осуждены на 15 лет лишения свободы, связано также с личной инициативой Пашиняна, поскольку находясь в той же камере, премьер-министру могли стать известны довольно интересные сведения», - пишет издание.