Ջոն Թերին նշանակվել է «Ասթոն Վիլայի» նոր գլխավոր մարզչի օգնականi պաշտոնում
«Ասթոն Վիլան» հայտարարել է թիմի գլխավոր մարզչի պաշտոնում Դին Սմիթին, իսկ օգնականի պաշտոնում Ջոն Թերիին նշանակելու մասին, հայտնում է բիրմինգեմյան ակումբի պաշտոնական կայքը:
Ակումբը հայտարարել է նաև ակումբի մարզական տնօրենի պաշտոնում Խեսուս Գարսիա Պիտարխին նշանակելու մասին, ով նախկինում նույն պաշտոնը զբաղեցրել էր «Վալենսիայում» և Մադրիդի «Աթլետիկոյում»:
Հիշեցնենք` 37-ամյա Թերին մի քանի օր առաջ հայտարարել է ֆուտբոլիստի կարիերան ավարտելու մասին և հիմա պատրաստ է դառնալ մարզիչ:
Նախորդ մրցաշրջանում Թերին խաղացել է «Ասթոն Վիլայի» կազմում` ակումբում անցկացնելով 36 հանդիպում և դառնալով 1 գոլի հեղինակ:
«Ասթոն Վիլան» անհաջող էր մեկնարկել ընթացիկ առաջնությունում Սթիվ Բրյուսի գլխավորությամբ, ով հեռացվել է զբաղեցրած պաշտոնից: 12 տուրից հետո թիմը 15 միավոր է վաստակել և զբաղեցնում է Չեմպիոնշիփի մրցաշարային աղյուսակի միայն 15-րդ հորիզոնականը:

Терри назначен помощником нового главного тренера «Астон Виллы»
«Астон Вилла» объявила о назначении Дина Смита новым главным тренером команды, а Джона Терри – его ассистентом, сообщает официальный сайт бирмингемского клуба.
Также клуб объявил о назначении на пост спортивного директора Хесуса Гарсию Питарха, который известен по работе на аналогичных постах в «Валенсии» и мадридском «Атлетико».
Напомним, что 37-летний Терри несколько дней назад объявил о завершении карьеры футболиста, а теперь готов стать тренером. В прошлом сезоне Терри играл за «Астон Виллу», провёл за клуб 36 матчей и стал автором одного гола.
«Астон Вилла» неудачно начала нынешний сезон под руководством Стива Брюса, который был отправлен в отставку. После 12 туров бирмингемцы, набрав 15 очков, занимают лишь 15-е место в турнирной таблице Чемпионшипа.