Զոհրաբ Մնացականյանը հանդիպում է ունեցել Տոգոյի ԱԳ նախարարի հետ
Հոկտեմբերի 12-ին ԱԳ նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը հանդիպել է Ֆրանկոֆոնիայի միջազգային կազմակերպության 17-րդ գագաթաժողովի շրջանակներում Հայաստան ժամանած Տոգոյի արտաքին գործերի նախարար Ռոբերտ Դյուսսեյի հետ:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են տարբեր բնագավառներում առավել սերտ համագործակցություն ծավալելու հեռանկարները, անդրադարձ է կատարվել առևտրատնտեսական կապերի ակտիվացման և այդ ուղղությամբ տարածաշրջանային փոխգործակցություն ծավալելու հեռանկարներին:
ԱԳ նախարարները կարևորել են փոխգործակցության բազմակողմ ձևաչափերը, հատկապես՝ Ֆրանկոֆոնիայի միջազգային կազմակերպության հարթակը՝ երկկողմ և բազմակողմ օրակարգի շուրջ մտքերի փոխանակման և փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացող հարցերի առնչությամբ սերտ համագործակցության ծավալման համար:
Զոհրաբ Մնացականյանը և Ռոբերտ Դյուսսեյն մտքեր են փոխանակել նաև Ֆրանկոֆոնիայի 17-րդ գագաթաժողովի աշխատանքների և օրակարգի հարցերի շուրջ:

Armenia’s Foreign Minister Zohrab Mnatsakanyan met today with Foreign Minister of Togo Robert Dussey, who arrived in Armenia to participate in the 17th summit of La Francophonie.
During the meeting the parties discussed prospects on starting close cooperation in different directions, referred to the necessity of activation trade-economic ties and starting regional partnership.
The two ministers attached significance to the multisided format of partnership and the platform of Francophone Organization in particular for the discussion of different issues of mutual interest.