Կանադայի վարչապետը այցելել է Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիր, հարգել զոհերի հիշատակը և գրառում արել թանգարանի մատյանում (Լուսանկարներ)
13/10/2018 10:16
Կանադայի վարչապետ Ջասթին Թրյուդոն այսօր վաղ առավոտյան այցելել է Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիր, ծաղիկներ դրել անմար կրակի շուրջ և հիշատակի ծառուղում եղևնի տնկել։
Հայոց ցեղասպանության թանգարան ինստիտուտի պատվավոր հյուրերի հուշամատյանում Կանադայի վարչապետը գրել է «Այսօր մենք հիշում ենք Հայոց ցեղասպանության զոհերին և մենք երդվում ենք՝ երբեք չթողնել, որ այդ պատմությունը կրկնվի»:

Canadian Prime Minister Justin Trudeau visited early in the morning today the Armenian Genocide Memorial complex and laid flowers at the eternal flame and planted a fir tree in the tree alley.
The PM was accompanied by Armenian Foreign Minister Zohrab Mnatsakanyan, Yerevan Deputy Mayor Kamo Areyan and Armenia’s Ambassador to Canada Levon Martirosyan.
Trudeau also visited the Armenian Genocide Museum-Institute, toured inside and left a note in the guest book. He particulalry wrote, “Today we remember the victims of the Armenian Genocide and swear not to allow this history to repeat.”