Միացյալ Նահանգները կարևորում է Հայաստանի հետ փոխշահավետ գործակցության հետագա ընդլայնումը. Ջորջ Քենթ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր ընդունել է ԱՄՆ պետքարտուղարի՝ Եվրոպայի և Եվրասիայի հարցերով փոխտեղակալ Ջորջ Քենթին:
Վարչապետ Փաշինյանը ողջունել է ԱՄՆ պետքարտուղարի փոխտեղակալի այցը Հայաստան, որը լավ հնարավորություն է երկկողմ հարաբերությունների օրակարգը և համագործակցության զարգացման հնարավորությունները քննարկելու համար:
Ջորջ Քենթը նշել է, որ ուրախ է այցելել Հայաստան՝ երկրում տեղի ունեցող փոփոխությունների ժամանակաշրջանում, և Միացյալ Նահանգները կարևորում է Հայաստանի հետ փոխշահավետ գործակցության հետագա ընդլայնումը:
Վարչապետն անդրադարձել է ներհայաստանյան քաղաքական գործընթացներին և նշել, որ Հայաստանը հաստատակամ առաջ է շարժվում ժողովրդավարության զարգացման ճանապարհով, որը մեր հասարակության համար արտաքին քաղաքական կողմնորոշում չէ, այլ ներքին համոզմունք և արժեք: Կառավարության ղեկավարը խոսել է նաև կոռուպցիայի դեմ պայքարի շրջանակում կատարվող հետևողական աշխատանքների և տարբեր ոլորտներում նախաձեռնված բարեփոխումների մասին:
ԱՄՆ պետքարտուղարի փոխտեղակալը նշել է, որ Միացյալ Նահանգների կառավարությունը շահագրգռված է, որպեսզի Հայաստանը հաջողություններ արձանագրի ժողովրդավարության զարգացման, տնտեսական առաջընթացի, ինչպես նաև երկրի համար առաջնահերթ մյուս ուղղություններով, և պատրաստ է օժանդակել ՀՀ կառավարությանը բարեփոխումների իրականացման գործընթացում:
Հանդիպման ժամանակ զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորման, միջազգային արդի իրավիճակի, տարածաշրջանային մարտահրավերների և մի շարք այլ հարցերի շուրջ:

Armenia’s Prime Minister Nikol Pashinyan received today the U.S. Deputy Assistant Secretary of State for European and Eurasian Affairs George Kent.
The PM hailed the visit of the Deputy Assistant Secretary of State to Armenia which he said creates good opportunity for discussing agenda of bilateral relations and opportunities for development of cooperation.
Kent stressed that he is happy to visit Armenia in the period of changes taking place in the country and added that the United States highlights the further expansion of mutually beneficial partnership.
The Prime Minister referred to the domestic political processes and noted that Armenia is constantly moving forward through the path of democratic development which is not foreign political orientation but an inner belief and value for Armenian soceity.
The head of the government spoke about successive works carried out for fighting against corruption and reforms initiated in different spheres.
Deputy Assistant Secretary of State noted that the U.S. Government is interested in Armenia’s success in development of democracy, economic progress and ready to assist the Armenian government in the implementation of reforms.
During the meeting the interlocutors also exchanged ideas over Nagorno Karabakh conflict settlement issue and other regional, international issues of mutual interest.