4-րդ ուժը կկարողանա անցնել ԱԺ՝ հաղթահարելով 2 տոկոսի շեմը. Արարատ Միրզոյան
ՀՀ առաջին փոխվարչապետ Արարատ Միրզոյանը և ԱԺ «Ծառուկյան» խմբակցությունը խորհրդարանական արտահերթ ընտրությունների հարցով հանդիպման ընթացքում որոշակի փոխզիջման են եկել, հանդիպումից հետո լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց փոխվարչապետը։
«Մենք քննարկեցինք և ունենք որոշակի փոխզիջումային լուծում։ Դա հետևյալն է՝ 4-րդ ուժը կկարողանա անցնել ԱԺ, եթե հավաքի առնվազն 2 տոկոս քվե։ Բայց սա պետք է շարունակենք քննարկել մյուս խմբակցությունների հետ ևս», - ասաց փոխվարչապետը։
Նա նշեց՝ պատմությանը հայտնի են դեպքեր, երբ մեկ կամ երկու պատգամավորով էլ է հնարավոր եղել էականորեն փոխել քաղաքական իրավիճակը։
Արարատ Միրզոյանի խոսքով՝ առաջիկայում այս և մի շարք այլ հարցերով հանդիպում կլինի նաև ՀՀԿ խմբակցության հետ։

4th force to pass to the NA if gets at least 2% of votes: First deputy PM
Armenia’s First Deputy Prime Minister Ararat Mirzoyan and Tsarukyan faction have come to agreement over certain issues regarding conduction of snap parliamentary elections in Armenia.
“We have discussed the issue and have come to a mutual concession. The concession is the following - the fourth force will manage to pass to the NA if it gets at least 2% of votes. This issue though should be discussed with other factions as well,” the deputy PM said.
He noted that there were cases in history when one or two MPs managed to essentially change the political situation.
Ararat Mirzoyan said that in near future meetings will be conducted with the Republican party faction.