Արթուր Կիրակոսյանը տնետուն ընկած ստորագրություններ է հավաքում՝ Մարությանին տպավորելու համար. «Փաստ»
«Փաստ» թերթը գրում է. «ՀՀԿ–ական թաղապետներից ոմանք, որոնք դեռ շարունակում են պաշտոնավարել, հույս են փայփայում, որ Երևանի քաղաքապետ Հայկ Մարությանն իրենց չի ազատի աշխատանքից: Ու որպեսզի իրենց աշխատանքը, աթոռն ու պաշտոնը չկորցնեն, բավականին ակտիվացել են: Մասնավորապես, «Փաստի» տեղեկություններով՝ Նուբարաշեն համայնքի ՀՀԿ–ական ղեկավար Արթուր Կիրակոսյանը տնետուն ընկած՝ բնակիչներից ստորագրություններ է հավաքում, որպեսզի դրանով նորընտիր քաղաքապետի մոտ տպավորություն ձևավորի, թե թաղամասի բնակիչներն իր հանդեպ մեծ վստահություն ունեն ու այդկերպ շարունակի պաշտոնավարել:
Եվ սա այն դեպքում, երբ 2017 թ. Երևանի ավագանու ընտրությունների ժամանակ ՀՀԿ–ն Նուբարաշենում ամենաշատ ձայներն էր հավաքել: Ըստ շրջանառվող լուրերի՝ Ա. Կիրակոսյանն այն ժամանակ նման արդյունքի հասել է՝ ողջ վարչական ռեսուրսն օգտագործելով ու ընտրակաշառք բաժանելով, որի մասին այն ժամանակ հայտարարեցին ընդդիմադիր ուժերից՝ «Ելք» դաշինքն ու «Երկիր ծիրանի» կուսակցությունը:
Լուրի իսկությունը ճշտելու համար «Փաստը» կապ հաստատեց Արթուր Կիրակոսյանի հետ, ով հերքեց այդ տեղեկությունը: Իսկ հարցին, թե ինքը պատրաստվո՞ւմ է շարունակել աշխատել նորընտիր քաղաքապետի հետ, Ա. Կիրակոսյանն ասաց, որ հարցը լավ չլսեց, այդ պահին իրեն հարմար չէ զրուցել և խնդրեց ավելի ուշ զանգահարել, իսկ ավելի ուշ նա զանգերին չպատասխանեց»:

«Паст»: Артур Киракосян собирает подписи, чтобы впечатлить Марутяна
Газета «Паст» пишет, что некоторые руководители административных районов Еревана – представители Республиканской партии, все еще надеются, что мэр Еревана Айк Марутян не уволит их. И чтобы не потерять работу, кресло и должность, довольно активизировались. В частности, по сведениям издания, руководитель общины Нубарашен – член РПА Артур Киракосян, ходил по домам и собирал подписи жителей, чтобы тем самым сформировать у нового мэра впечатление, будто жители района питают к нему большое доверие и остаться на должности.
«При этом еще во время выборов в Совет старейшин Еревана в 2017 году РПА набрала в Нубарашене самое большое число голосов. Согласно муссируемым слухам, А.Киракосян добился тогда такого результата, используя весь административный ресурс и раздавая предвыборные взятки, о чем заявили оппозиционные силы – блок «Елк» и партия «Еркир Цирани».
Корреспондент газеты «Паст» связался с Артуром Киракосяном, чтобы уточнить эти сведения, однако он опроверг их. На вопрос, собирается ли он продолжать работать с новым мэром, А.Киракосян заявил, что связь плохая и ему неудобно говорить, попросив позвонить позже, однако так и не ответил на звонки», - пишет газета.