Ինչպե՞ս է Սերժ Սարգսյանը երկար տարիներ պահպանել իշխանությունը. հիմնականում պրոֆեսիոնալներին ներգրավելով. Փաշինյան
22/10/2018 11:58
Նիկոլ Փաշինյանը չի բացառում, որ նախկին իշխանավորներից, բարձրաստիճան պաշտոնյաներից ոմանք առաջիկա խորհրդարանական ընտրություններում համալրեն «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության ցուցակը։
«Ցուցակում հնարավոր է լինեն մարդիկ, ովքեր առնչվել են «Հանրապետական» կուսակցության հետ։ Հիմա, օրինակ, Ֆելիքս Ցոլակյանը նախարար է նշանակվել։ Իսկապես, խնդիր ունենք համախմբում իրականացնել և փորձ անել պրոֆեսիոնալ մարդկանց առաջ ճանապարհը չփակել։ Ինչպե՞ս է Սերժ Սարգսյանը երկար տարիներ պահպանել իշխանությունը, եթե այդ կառուցվածքը նայենք, կտեսնենք, որ հիմնականում պրոֆեսիոնալներին ներգրավելով», - ասաց Նիկոլ Փաշինյանը։

Серж Саргсян сохранял власть долгие годы в основном за счет привлечения профессионалов – Никол Пашинян
22/10/2018 13:11
Никол Пашинян не исключает, что некоторые представители бывшей власти, должностные лица могут пополнить список партии «Гражданский договор» на парламентских выборах.
«В списке, возможно, будут люди, которые были связаны с Республиканской партией Армении. Сейчас, например, Феликс Цолакян назначен министром. У нас действительно  есть задача сплотиться и попытаться не закрывать путь перед профессиональными людьми. А как Серж Саргсян сохранял власть долгие годы, если мы посмотрим эту структуру, то увидим, что в основном за счет привлечения профессионалов», - сказал Никол Пашинян.