«Ելք»-ը վարչապետի պաշտոնում առաջադրում է Նիկոլ Փաշինյանի թեկնածությունը
«Ելք» խմբակցությունը որոշել է վարչապետի պաշտոնում առաջադրել Նիկոլ Փաշինյանի թեկնածությունը, Aysor.am-ին ասաց խմբակցության քարտուղար Գևորգ Գորգիսյանը։
«Իրավաբանների հետ խորհրդակցության արդյունքում որոշեցինք, որ ավելի լավ է առաջադրել թեկնածուին, որպեսզի կայանա քվեարկություն», - ասաց Գ.Գորգիսյանը։
Այս պահին, նրա խոսքով, առաջադրումների համար անհրաժեշտ փաստաթղթերն են պատրաստվում, որպեսզի ներկայացվի ԱԺ քարտուղարություն:
Ազգային ժողովի հատուկ նիստը, որի ժամանակ պետք է անցկացվի վարչապետի ընտրությունը, տեղի կունենա հոկտեմբերի 24-ին։

Yelk faction to nominate Nikol Pashinyan’s candidacy in post of PM
Yelk faction has made a decision to nominate Nikol Pashinyan’s candidacy in the post of the Prime Minister, faction’s secretary Gevorg Gorgisyan told Aysor.am.
“After the consultations with attorneys we decided to better nominate a candidate for voting process to take place,” Gorgisyan said.
Currently necessary documents are being prepared for the nomination.
The special session of the NA will be convened on October 24 for the election of the country’s prime minister.
Prime Minister Nikol Pashinyan resigned on October 16 to create legal basis for dissolving parliament and conducting snap parliamentary elections.