Թրամփը խոստացել է 10 տոկոսով նվազեցնել հարկերը միջին դասի համար
ԱՄՆ-ի նախագահ Դոնալդ Թրամփն առաջարկել է միջին դասի ամերիկացիների համար հարկերը նվազեցնել 10 տոկոսով, գրել է Politico հրատարակությունը:
«Մենք առաջարկում ենք եկամտահարկի նվազեցում մոտ 10 տոկոսով. մենք դա այժմ անում ենք միջին մակարդակի եկամուտ ունեցող մարդկանց համար: Դա բիզնեսի համար չէ… Դա լինելու է ի լրումն այն հարկերի նվազեցման, որը մենք արդեն արել ենք»,- հայտարարել է Թրամփը լրագրողներին:
«Մենք պլանը կներկայացնենք հավանաբար հաջորդ շաբաթ կամ մեկուկես-երկու շաբաթ հետո»,-ասել է նա՝ չճշտելով մանրամասները:
Թրամփը հավելել է, որ օրենդիրներին խնդրելու է հարկերի նվազեցման օգտին քվեարկել Կոնգրեսի միջանկյալ ընտրություններից հետո, որոնք պլանավորված են նոյեմբերի 6-ին: Politico-ն նշում է, որ Թրամփի խոստումները, ինչպես երևում է, կոչված են համախմբել Հանրապետական կուսակցության ընտրողներին հաջորդ ամսին կայանալիք ընտրություններից առաջ:

Трамп пообещал снизить налоги для среднего класса
Президент США Дональд Трамп предложил снизить налоги для среднего класса американцев на 10%,  сообщает  издание Politico.
"Мы предлагаем снижение подоходного налога примерно на 10% - мы делаем это сейчас для людей со средним уровнем дохода. Это не для бизнеса... Это будет в дополнение к снижению налогов, которое мы уже сделали", - заявил Трамп журналистам.
"Мы представим план где-то на следующей неделе или через полторы-две недели", - сказал он, не уточняя деталей. Трамп добавил, что попросит законодателей голосовать за снижение налогов после промежуточных выборов в Конгресс, запланированных на 6 ноября.
Politico отмечает, что, похоже, обещания Трампа призваны сплотить избирателей Республиканской партии перед выборами в следующем месяце.