Խնդիրներ ունենք, որոնց հետ պետք է հաշվի նստել. Ֆինանսների նախարարի պաշտոնակատար
ՀՀ ֆինանսների նախարարի պաշտոնակատար Ատոմ Ջանջուղազյանը համաձայն չէ այն պնդման հետ, որ հեղափոխությունից հետո տնտեսական աճը գահավիժում է ապրել։
«Չափազանցված է, բայց այն, որ մենք խնդիրներ ունենք, որոնց հետ պետք է հաշվի նստել, կասկած չի հարուցում», - լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց նախարարը։
Նա նկատեց, որ ճիշտ չէ կոնկրետ մի խնդիր առանձնացնել և ասել, որ տնտեսկան աճի ցուցանիշները պայմանավորված են դրանով.
«Մենք չենք շտապում այդ հարցում, որովհետև տնտեսական քաղաքականության և տնտեսական աճի մոդելի ընտրությունը կանխորոշում են ոչ թե մեր կարճաժամկետ հատվածում անելիքները, այլ երկարաժամկետ հատվածում մեր սպասելիքները։ Մեր անելիքների արդյունքները մենք արագ չենք տեսնելու, բայց ճիշտ ճանապարհ պետք է ընտրենք, որպեսզի վստահ լինենք, որ ինչ նպատակ դրել ենք, դրան են միտված մեր բոլոր գործողությունները», - ասաց նա։

Armenia’s acting finance minister Atom Janjughazyan refutes the claim that after the revolution Armenia’s economy has registered a downfall.
“It is rather exaggerated. But we do accept that issues exist and we must come into terms with them,” the acting minister said.
He said it will not be right to outline just one issue and say that the economic growth figures are agreed with it.
“We do not hurry in the issue as the selection of the model of economic policy and economic growth is being predicted not by our short-term actions but our long-term expectations. We will not see the results of our activites for a long time, but we must choose a right way to be sure that the goals we have set are reached,” he said.