Հանրապետականը պայմանավորվածություններ չի խախտում. Վահրամ Բաղդասարյան (Տեսանյութ)
Մենք պայմանավորվածությունները չենք խախտում, Նիկոլ Փաշինյանին չենք ընտրելու վարչապետ, այսօր լրագրողների հետ ճեպազրույցում հայտարարեց ԱԺ Հանրապետական խմբակցության ղեկավար Վահրամ Բաղդասարյանը:
Անդրադառնալով Փաշինյանի ելույթին՝ Վահրամ Բաղդասարյանն ասաց, որ քանի որ այս ամենը ձևական բնույթ է կրում, ելույթը չէր կարող ծրագրային լինել:
Անդրադառնալով Նիկոլ Փաշինյանի ելույթի այն հատվածին, որ առանց Ընտրական օրենսգրքի փոփոխությունների, Հանրապետական կուսակցությունը քիչ շանսեր ունի ընտրվելու, Բաղդասարյանը պատասխանեց. «Ընտրական օրենսգրքի փոփոխությունը ընտրությունից մեկ ամիս առաջ բավական լուրջ խնդիր է, վատ է ազդում մեր հեղինակության վրա: Դա պետք է գիտակցեն բոլորը՝ ընտրություններից մեկ ամիս առաջ չի կարելի Ընտրական օրենսգիրք փոխել»:
Դիտարկմանը, որ, այդուհանդերձ, Ընտրական օրենսգրքի փոփոխությունը ՀՀԿ շահերից է բխում, Հանրապետական խմբակցության ղեկավարը պատասխանեց. «Ես խնդրում եմ մի անձնավորեք, թե ում շահերից է բխում: Դեկտեմբերի ընտրություններն ո՞ւմ շահերից են բխում»:

The Republican faction does not breach arrangements and will not vote for prime ministerial candidate Nikol Pashinyan, faction head Vahram Baghdasaryan told the reporters today.
Speaking about Pashinyan’s speech, Baghdasaryan said that as far as the nomination was formal he was not supposed to present program speech.
As to Pashinyan’s claim that without amended Electoral Code the Republican party has no chances to win, Baghdasaryan said, “Change of the Electoral Code just a month before the elections is rather serious problem. It will have negative impact on our authority. Everyone should understand that we cannot change the Electoral Code just a month before the elections.”
To the observation that the amended code stems from the interests of the Republican party, head of the faction asked not to personalize. “I would ask you not to personalize from whose interests it stems. Who is interested in December elections?” he asked.