Կարեն Կարապետյանը «Зарубежнефть» ընկերությունում կզբաղեցնի անկախ տնօրենի պաշտոնը
ՀՀ նախկին վարչապետ Կարեն Կարապետյանը մոտ ժամանակներում կարող է ընդգրկվել «Зарубежнефть» ռուսական պետական ընկերության տնօրենների խորհրդում, հայտնում է «Коммерсант»-ը:
Պարբերականի զրուցակիցներից մեկի տեղեկությամբ՝ Կ.Կարապետյանը կստանա անկախ տնօրենի պաշտոնը, որն այժմ զբաղեցնում է ֆինանսիստ Հրայր Սիմոնյանը, որը «Интер РАО»-ի ղեկավար Բորիս Կովալչուկի խորհրդականն է:
Պարբերականի հարցմանն ընկերությունից դեռ չեն շտապել պատասխանել:
Կարեն Կարապետյանը Հայաստանի վարչապետ է նշանակվել 2016 թվականի սեպտեմբերին, երբ երկիրը ղեկավարում էր նախագահ Սերժ Սարգսյանը: Նա վերջնականապես հեռացել է կառավարությունից այս գարնանը՝ զանգվածային ակցիաներից հետո, որի արդյունքում իշխանության է եկել Նիկոլ Փաշինյանը:

Armenia’s ex PM Karen Karapetyan to become Independent Director of Russian "Zarubezhneft"
Armenia’s former prime minister Karen Karapetyan will be included in the Board of Directors of Russian state "Zarubezhneft" company in near future, Russian Kommersant writes.
Citing its source, the paper says that Karapetyan will get the post of Independent Director which is currently occupied by financer Hrayr Simonyan who is consultant to head of "Inter RAO" Boris Kovalchuk.
The company though has not confirmed the information yet.
Karen Karapetyan was appointed Armenia’s Prime Minister in September 2016 during presidency of Serzh Sargsyan. He resigned in spring after mass protest actions against the authorities which resulted in change of power in the country.