Եթե իրավապահ համակարգն անկախ է, և նախաքննական գաղտնիք գոյություն ունի, ինչպե՞ս են Փաշինյանին հայտնի դարձել մանրամասներ. «Հրապարակ»
25/10/2018 09:47
Ո՞վ է լինելու ձերբակալվող պատգամավորը․ սա նախօրեի թոփ հարցն էր, որը քննարկվում էր Նիկոլ Փաշինյանի երեկվա սենսացիոն հայտարարությունից հետո։ ԱԺ-ում մի քանի անուն էր հնչում, առաջին հորիզոնականում բնապահպանության նախկին նախարար Արամ Հարությունյանն էր, նաև՝ Միհրան Պողոսյանը, որքան էլ զարմանալի է՝ Արմեն Աշոտյանը և Իշխան Զաքարյանը։ Փաշինյանը չհնչեցրեց պատգամավորի անունը, բայց ասաց, որ մի աղմկոտ գործ կա, որը «100 տոկոսով ապացուցված է»:
«Երեկ նաև հարցադրում էր հնչում՝ եթե իրավապահ համակարգն անկախ է, և նախաքննական գաղտնիք գոյություն ունի, ինչպե՞ս են Փաշինյանին հայտնի դարձել գործի մանրամասները», - հավելել է թերթը։

«Грапарак»: Если правоохранительная система независима и существует тайна следствия, как Пашиняну стали известно подробности дела?
25/10/2018 11:03
Газета «Грапарак» пишет, что топ вопрос, который обсуждался после вчерашнего сенсационного заявления Никола Пашиняна – кто из депутатов будет арестован. В парламенте Армении озвучиваются несколько имен: на первой горизонтальной – бывший министр охраны природы Арам Арутюнян, а также Мигран Погосян, как ни удивительно, Армен Ашотян и Ишхан Закарян. Пашинян не назвал имя депутата, но сказал, что есть громкое дело, которое «на 100% доказано».
«Вчера также звучал вопрос: если правоохранительная система независима и существует тайна следствия, как Пашиняну стали известно подробности дела?» - отмечает газета.