Այս այցով չեմ եկել ԼՂ կարգավորման հարցում նոր լուծումներ առաջարկելու. Ջոն Բոլթոն (Տեսանյութ)
Լեռնային Ղարաբաղի խնդրի լուծումը բարդ է, եթե հեշտ լիներ, արդեն վաղուց կարգավորված կլիներ այդ հարցը, այսօր Երևանում հրավիրված մամուլի ասուլիսին հայտարարեց ԱՄՆ նախագահի Ազգային անվտանգության հարցերով խորհրդական Ջոն Բոլթոնը։
«Ես այս այցով չեմ եկել ամերիկյան քաղաքականության մեջ փոփոխություն ազդարարելու կամ նոր լուծումներ առաջարկելու։ Անշուշտ, կողմերը պետք է աշխատեն միմյանց հետ և ի վերջո, կողմերը պետք է կարողանան լուծումը», - ասաց Բոլթոնը։
Նրա խոսքով՝ Հայաստանի համար արտաքին ճնշումները նվազեցնելու ամենավստահ ուղին ԼՂ հակամարտության լուծման ապահովումն է։

This visit not aimed at proposing new solutions to Karabakh conflict settlement issue
Nagorno Karabakh conflict settlement is rather complicated, if it was easy it would have been settled long ago, Assistant to the U.S. President for National Security Affairs (NSA) John Bolton said at a press conference in Yerevan.
“This visit is not aimed at declaring changes in U.S. policy or proposing new solutions. Certainly, the parties must work with each other to find solution to the issue,” Bolton stressed.
He said the most reliable way for Armenia to reduce foreign pressures is to ensure Nagorno Karabakh conflict settlement.