ՌԴ հետ մեր ռազմավարական հարաբերություններն այսօր այլընտրանք չունեն. Արմեն Ռուստամյան (Տեսանյութ)
ՀՅԴ խմբակցության ղեկավար Արմեն Ռուստամյանը պնդում է՝ ՌԴ-ի հետ ՀՀ ռազմավարական հարաբերություններն այսօր այլընտրանք չունեն։
«Այդ ռազմավարական գործընկերության նշանակությունը չհասկանալը ցանկացած իշխանության, եթե չասեմ մեր երկրի անվտանգության համար է վտանգավոր»,- Aysor.am-ի հարցին ի պատասխան ասաց Ռուստամյանը՝ անդրադառնալով ԱՄՆ նախագահի Ազգային անվտանգության հարցերով խորհրդական Ջոն Բոլթոնի՝ ՀՀ-ում ՌԴ ազդեցության թուլացման անհրաժեշտության մասին հայտարարությանը։
Նա ընդգծեց, որ ՌԴ դերը Հայաստանում չի նվազել, ինչը շատ լավ հասկանում է նաև Բոլթոնը։
«Նա հասկանում է, որ ՀՀ-ՌԴ միջև այնպիսի կապեր կան, որ այդ հարաբերությունները չեն կարող փոխվել։ Կենսական հարաբերություններից բխող հարցեր կան, որոնցում ՌԴ-ն անփոխարինելի է», - ասաց նա։

Armenia’s strategic relations with Russia have no alternative today, head of the ARF-D faction Armen Rustamyan said at a briefing today.
“Not understanding the significance of this strategic partnership by any authority is dangerous for the security of our country,” Rustamyan said in response to a question about Bolton’s statement over necessity of weakening Russian influence in Armenia.
He stressed that Russia’s role has not reduced in Armenia, and Bolton understands it very well.
“He understands the existence of such Armenian-Russian ties which cannot change the relations between the two countries. There are vital relationship issues, and Russia is irreplaceable in them,” he stated.