«Իրատես». Սորոսականները «կատաղած» են գեներալ Հունան Պողոսյանին Սյունիքի մարզպետ նշանակելու առիթով
«Իրատես» թերթը գրում է. «ՔՊ-ում և մերձիշխանական շրջանակներում խորանում է միմյանց նկատմամբ անբարեհաճ վերաբերմունքը ոչ միայն փոխվարչապետների և ոլորտային պատասխանատուների մակարդակով, այլև՝ «սորոսյան ընտանիքի»։
Մեր տեղեկություններով՝ իշխանական «վերնախավում» բավականին կոշտ են արձագանքել Դանիել Իոանիսյանի վերջին բարձրաձայնումներին՝ ընտրական օրենսգրքի չընդունման հետ կապված, որի համար Իոանիսյանը մեղադրում էր Նիկոլ Փաշինյանին։
Սորոսականները, սակայն, էլ ավելի են «կատաղած» գեներալ Հունան Պողոսյանին Սյունիքի մարզպետ նշանակելու առիթով. վերջիններս հասկանում են, որ այդ նշանակմամբ սկիզբ է դրվում կադրային նոր քաղաքականության, ինչի դեպքում իրենք քիչ-քիչ կնոսրանան և ապագա կառավարությունում ու խորհրդարանում չեն ունենա այն տեղն ու դերը, ինչ ունեին հեղափոխության առաջին օրերին»:

«Иратес»: Соросовские «взбешены» назначением генерала Унана Погосяна губернатором Сюника
Газета «Иратес» пишет, что в партии «Гражданский договор» и околовластных кругах усугубляется неблагосклонное отношение не только на уровне вице-премьеров и ответственных за отрасли, но и на уровне «соросовской семьи».
«По нашим сведениям, во властной «элите» довольно жестко отреагировали на последнее заявлении Даниела Ионнисяна в связи с непринятием Избирательного кодекса, в чем Ионнисян обвинял Никола Пашиняна.
Соросовские, однако, еще больше «взбешены» назначением генерала Унана Погосяна губернатором Сюника. Они понимают, что это назначение может стать началом новой кадровой политики, в результате чего их ряды поредеют и в будущем правительстве и парламенте они не будут иметь того места и роли, которые были у них в первые дни революции», - отмечает издание.