Ընտրություններին մասնակցելու հարցով ՀՀԿ-ն առաջիկայում համաժողով կանի. Վահրամ Բաղդասարյան
Հայաստանի Հանրապետական կուսակցությունն առաջիկա օրերին հայտարարություն կանի արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններին մասնակցության հարցի վերաբերյալ, այսօր ԱԺ ճեպազրույցի ընթացքում ասաց ՀՀԿ խմբակցության ղեկավար Վահրամ Բաղդասարյանը։
«Առաջիկա օրերին մենք համաժողով կունենանք և հայտարարություն կանենք։ Իսկ ցուցակի առաջին հնգյակը, քառյակը կամ տասնյակը մենք չենք քննարկել», - ասաց Վահրամ Բաղդասարյանը։
Հարցին՝ հնարավո՞ր է, որ ՀՀԿ ցուցակն ընտրություններում գլխավորի ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանը, Վահրամ Բաղդասարյանը պատասխանեց.
«Որևէ բան առայժմ չենք կարող ասել, մենք այդ հարցի քննարկումը կանենք առաջիկա օրերին։ Կարող եմ ասել, որ մասնակցության դեպքում կուսակցության ցուցակը պետք է լինի քաղաքական ցուցակ, միանշանակ քաղաքական։ Կլինի ընդդիմությանը հարիր ցուցակ»։
Վահրամ Բաղդասարյանը նշեց, որ ՀՀԿ-ի նպատակն է ձևավորել քաղաքական պառլամենտ։
«Մեզ համար գերնպատակ չի եղել լինել իշխանություն կամ լինել ընդդիմություն։ Մենք մտնում ենք Ազգային ժողով՝ մեր դեմքը ցույց տալու, վերականգնվելու»,- ասաց ՀՀԿ խմբակցության ղեկավարը։

Republican party to discuss participation in snap elections in near future: faction head
Armenia’s Republican party will make a statement in near future regarding its participation in the upcoming snap parliamentary elections, faction head Vahram Baghdasaryan told the reporters today.
“We are going to convene a conference in the coming days and make a statement. We have not yet discussed who will top the list,” Baghdasaryan said.
Asked about the possibility of the list to be headed by second president Serzh Sargsyan, Baghdasaryan stressed that he cannot tell anything regarding it as the issue has not been discussed yet.
“I can only say that list will be strictly political. A list suitable for opposition force,” Baghdasaryan said, adding that the Republican party wants formation of political parliament.
“We are entering the National Assembly to show our face, to restore ourselves,” he said, stressing that the party will be “radical-constructive” opposition but will notice positive developments as well.