Ջոն Բոլթոնը չի կարող խոսել իմ անունից. Նիկոլ Փաշինյան
Վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանի խոսքով՝ ոչ ԱՄՆ նախագահի Ազգային անվտանգության հարցերով խորհրդական Ջոն Բոլթոնը, ոչ էլ որևէ մեկը չեն կարող խոսել իր անունից։
Այդ մասին նա այսօր ասաց լրագրողների հետ զրույցում՝ պատասխանելով հարցին, թե ինչպես է վերաբերվում Բոլթոնի այն գնահատականին, թե վարչապետ ընտրվելուց հետո Փաշինյանը կարող է վճռական որոշումներ կայացնել նաև ԼՂ հարցով։
«Ամեն մեկը կարող է խոսել  իր անունից։ Ջոն Բոլթոնը խոսում է իր անունից, և Ջոն Բոլթոնը, և ընդհանրապես որևէ մեկը չի կարող խոսել իմ անունից», - ասաց Նիկոլ Փաշինյանը։
Փաշինյանն ասաց, որ իր ընտրվելը հնարավորություններ կտա առաջնորդել ղարաբաղյան հիմնախնդիրը, ինչպես նշել է Բոլթոնը։
«Բայց ես ասել եմ, որ չի կարող լինել որևէ լուծում, որը ընդունելի չի լինի Հայաստանի և Արցախի ժողովուրդների և Արցախի իշխանությունների համար», - ասաց Նիկոլ Փաշինյանը։

Джон Болтон не может говорить от моего имени – Никол Пашинян
И.о. премьер-министра Армении Никол Пашинян считает, что ни советник президента США по вопросам национальной безопасности Джон Болтон, ни кто-либо другой не могут говорить от его имени.
Об этом и.о. премьера Армении заявил сегодня журналистам, комментируя заявление Джона Болтона о том, что, если в результате внеочередных парламентских выборов Пашинян получит высокий уровень доверия, то будет иметь сильный мандат для решительных шагов по карабахскому урегулированию.
«Каждый может говорить от своего имени. Джон Болтон говорит от своего имени, и Джон Болтон, и вообще кто-либо не может говорить от моего имени», - заявил Пашинян.
Пашинян отметил, что результаты выборов могут дать возможность для продвижения переговорного процесса, как отметил Болтон.
«Но я неоднократно говорил, что не может быть решения по Карабаху, которое не будет приемлемо для руководства и народа Арцаха и Армении», - заявил Пашинян.