Իմ կարգավիճակը թույլ չի տալիս մեկնաբանել, թե ով է կանգնած Հոկտեմբերի 27-ի ոճրագործության հետևում. Փաշինյան
27/10/2018 13:19
Հոկտեմբերի 27-ի ոճրագործության գործերը դե յուրե համարվում են ավարտված, և ՀՀ օրենսդրության համաձայն՝ գործերը վերաբացելու համար անհրաժեշտ է կամ նոր հանգամանք, կամ նոր երևան եկած հանգամանք, լրագրողների հետ զրույցում այսօր ասաց ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը։
«Կարծում եմ՝ այդ հարցով տուժողների իրավահաջորդներն ավելի շատ ասելիք կունենան, որովհետև նրանք են գործի մանրամասներին ծանոթ», - ասաց Փաշինյանը։
Նա նշեց, թե չի կարծում, որ այսօրվա իր կարգավիճակում ճիշտ է որևէ մեկնաբանություն անել, թե ով էր կանգնած Հոկտեմբերի 27-ի հետևում։

Pashinyan says in his current status it is wrong to comment on who stands behind the October 27 tragedy
27/10/2018 13:38
The cases of the October 27 assassinations are de jure considered completed and according to the Armenian legislation for re-opening them it is necessary to have a new circumstance, acting Prime Minister Nikol Pashinyan told the reporters today.
“I think the successors of the victims will have more to say in this connection as they are more aware of the details of the case,” Pashinyan said.
He said he thinks in his today’s status it will not be right to make any comments on who is behind the October 27 tragedy.