Քննադատող-ձերբակալող Փաշինյանը մի խոսք չի ասել Աղվան Հովսեփյանի, Վահագն Հարությունյանի մասին. «Հրապարակ»
27/10/2018 09:25
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Քաղաքական կուլիսներում քննարկում են վարչապետի ելույթները․ «Մինչ այս քարը քարին չթողնող, նախկիններին քննադատող-ձերբակալող վարչապետ Փաշինյանը մի խոսք չի ասել Աղվան Հովսեփյանի, Մարտի 1-ի քննչական խմբի ղեկավար Վահագն Հարությունյանի մասին, որի եղբորը վերջերս նշանակել են «Զվարթնոցի» մաքսանենգության դեմ պայքարի վարչության պետ։ Աներորդին էլ ոստիկանապետի աշխատակազմի ղեկավարն է․ էդ ինչպե՞ս է լինում»։
Էդ ինչպե՞ս է լինում՝ մեր հերթին հարցրինք ՊԵԿ պատասխանատուին։ «Արտակ Հարությունյանը համակարգում է շատ վաղուց, նորմալ աշխատող է»։ Իսկ աներորդին՝ Մերուժան Հակոբյանը, ոստիկանապետի աշխատակազմի ղեկավարն է՝  2015-ից»:

«Грапарак»: Занятый критикой и арестами Пашинян пока ни слова не сказал об Агване Овсепяне и Ваагне Арутюняне
27/10/2018 11:07
Газета «Грапарак» пишет, что в политических кулуарах обсуждают выступления премьер-министра. «Премьер Пашинян, который не оставляет камня на камне, критикует и задерживает направо и налево представителей прошлой власти, до сих пор ни слова не сказал об Агване Овсепяне и руководителе следственной группы по делу 1 марта Ваагне Арутюняне, брата которого недавно назначен начальником управления по борьбе с контрабандой аэропорта «Звартноц». А его шурин является руководителем аппарата полиции. Как такое бывает?»
«Как такое бывает?», - спросили мы в свою очередь одного из ответственных Комитета государственных доходов. «Артак Арутюнян работает в системе очень давно, нормальный работник», - ответили нам. «А шурин?» «А шурин – Меружан Акопян, руководитель аппарата полиции с 2015 года», - заявил собеседник издания.