Վրաստանում կկայանա նախագահի  ընտրությունների երկրորդ փուլը
Վրաստանի նախագահի պաշտոնի հավակնորդներից ոչ մեկ պետության ղեկավարի՝ կիրակի  կայացած ընտրություններում չի հավաքել առաջին փուլում հաղթելու համար անհրաժեշտ 50 տոկոսից ավելի ձայն,  վկայում են ընտրական տեղամասերից ստացված քվեաթերթիկների 99,57 տոկոսի տվյալները, որոնք  երկուշաբթի  հրապարակել է հանրապետության Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը:
ԿԸՀ-ի ներկայացրած տվյալների համաձայն՝ անկախ թեկնածու Սալոմե Զուրաբիշվիլին, ում ընտրություններում աջակցում էր իշխող «Վրացական երազանք» կուսակցությունը, հավաքել է ձայների 38,66 տոկոսը, նրա օգտին քվեարկել է  մոտ 615 հազար ընտրող:
Երկրորդ փուլում նրա հետ կմրցակցի «Միասնական ազգային շարժում» նախկին իշխող կուսակցությունից թեկնածու Գրիգոլ Վաշաձեն, ով հավաքել է մոտավորապես 600 հազար ձայն կամ 37,7 տոկոսը: Ընտրություններում երրորդ տեղն է զբաղեցրել «Եվրոպական Վրաստան» կուսակցությունից թեկնածու Դավիթ Բաքրաձեն, ում օգտին ձայն է տվել 175 հազար մարդ կամ 10,97 տոկոսը: Լեյբորիստական կուսակցության առաջնորդ Շալվա Նաթելաշվիլիի օգտին քվեարկել է ընտրողների 3,76 տոկոսը: Ընտրություններին մասնակցությունը կազմել է 46,74 տոկոս: Նախագահական ընտրությունների երկրորդ փուլը Վրաստանում կկայանա դեկտեմբերի 1-ից ոչ ուշ:

None of Georgian presidential candidates gathers more than 50% of votes
None of the Georgian presidential candidates has gathered more than 50% in the first round, according to information published by the Georgian Central Election Commission (CEC) on Monday after counting votes from 99.57% of polling stations.
According to the CEC, independent candidate Salome Zurabishvili, supported by the ruling party Georgian Dream at the election, secured 38.66%, backed by about 615,000 voters. In the second round she will compete with candidate of the former ruling party United National Movement Grigol Vashadze, who gained about 600,000 votes (37.7%).
Candidate of the European Georgia party David Bakradze is ranked third, with about 175,000 votes (10.97%). Leader of the Labor Party Shalva Natelashvili was backed by 3.76% of voters.