«Եվրատեսիլի» նշանաբանը հայտնի է
«Եվրատեսիլ» երգի միջազգային մրցույթի նշանաբանը լինելու է «Թույլ տուր քեզ երազել»: Մրցույթն անցկացվելու է 2019 թվականի մայիսի 14-18-ը՝  Թել Ավիվում, հայտնել է մրցույթի կազմակերպչի մամուլի ծառայությունը:
«Այս ոգեշնչող կարգախոսը ներկայացնում ու խորհրդանշում է այն ամենը, ինչ վերաբերում է «Եվրատեսիլ» երգի մրցույթին: Խոսքը վերաբերում  է ինտեգրմանը, բազմազանությանը, միասնությանը: Կանգնելով բեմում, երազելով «Եվրատեսիլ»-ում հաղթելու մասին, համարձակ ու վստահ եղեք՝ ելույթ ունենալով համաշխարհային լսարանի առջև:
Դա այն է, ինչի մասին արժել երազել», - նշել է երգի մրցույթի գործօադիր տնօրեն Յոն Օլա Սանդը, որի խոսքը մեջբերել է մամուլի ծառայությունը: Առաջիկա մրցույթի նշանաբանը հայտարարել են «Եվրատեսիլի» գործադիր տնօրենի և Իսրայելի վարչապետ Բենիամին Նաթանյահուի հանդիպումից հետո, ճշտել են մամուլի ծառայությունում: «Եվրատեսիլ»-ի՝ թվով 64-րդ մրցույթը տեղի կունենա Թել Ավիվում՝ Իսրայելի տոնավաճառների կենտրոնում: Ստուգատեսի կիսաեզրափակիչները նշանակված են մայիսի 14-ին և  16-ին, եզրափակիչը՝ մայիսի 18-ին:

"Евровидение-2019" пройдет под девизом "Позволь себе мечтать"
Девизом международного песенного конкурса "Евровидение", который пройдет с 14 по 18 мая 2019 года в Тель-Авиве, станет "Позволь себе мечтать" (Dare to Dream), сообщили в воскресенье в пресс-службе организатора конкурса.
"Этот вдохновляющий слоган представляет и символизирует все, что касается песенного конкурса "Евровидение". Речь идет об интеграции, о разнообразии, о единстве. Стоя на сцене, позволяя себе мечтать о победе на "Евровидении", будьте достаточно смелыми, достаточно уверенными, выступая перед мировой аудиторией. Это то, о чем стоит мечтать", - отметил исполнительный директор песенного конкурса Йон Ола Санд, чьи слова процитировали в пресс-службе.
Девиз предстоящего конкурса объявили после встречи исполнительного директора "Евровидения" и премьер-министра Израиля Биньямина Нетаньяху, уточнили в пресс-службе.
64-й по счету конкурс "Евровидение" пройдет в Тель-Авивском центре ярмарок в Израиле. Полуфиналы смотра назначены на 14 и 16 мая, финал - на 18 мая.