Պետությունը հատուկ ուշադրության կենտրոնում է պահում արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության գործունեությունը. Բակո Սահակյան
30/10/2018 15:01
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հոկտեմբերի 30-ին ներկա է գտնվել Արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության աշխատակցի օրվան նվիրված հանդիսավոր միջոցառմանը:
Իր շնորհավորական ելույթում Նախագահը նշել է, որ կառույցի աշխատակիցներն իրականացնում են կարևոր և պատասխանատու աշխատանք՝ յուրաքանչյուր վայրկյան պատրաստ լինելով արձագանքել տարբեր արտակարգ իրադարձությունների, օգնության հասնել մեր քաղաքացիներին, լուծել բազմաբնույթ խնդիրներ:
«Դա պահանջում է համապատասխան մասնագիտական պատրաստվածություն, հմտությունների և ունակությունների կատարելագործում, ոլորտին առնչվող նորարարությունների կիրառում, համակարգի կենտրոնական և տարածքային կառույցների հետ սերտ կապի ապահովում, համակարգված փոխգործակցություն բոլոր շահագրգիռ գերատեսչությունների հետ», - իր խոսքում շեշտել է երկրի ղեկավարը:
Բակո Սահակյանն ընդգծել է, որ պետությունը հատուկ ուշադրության կենտրոնում է պահում արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության գործունեությունը, և այս տարիների ընթացքում մեծածավալ աշխատանքներ են իրականացվել գերատեսչության աշխատանքային պայմանների բարելավման, նյութատեխնիկական բազայի արդիականացման, աշխատակիցների սոցիալական պայմանների բարելավման ուղղությամբ:

Artsakh Republic President attends event devoted to the Day of the Worker of the State Service on Emergency Situations
30/10/2018 14:32
On 30 October Artsakh Republic President Bako Sahakyan was present at a solemn event devoted to the Day of the Worker of the State Service on Emergency Situations, Artsakh presidential press office reports.
In his congratulatory speech the President stated that the staff members of the structure carry out an important and responsible job, ready to respond to various emergency situations, help our citizens, and solve diverse problems. “It requires relevant professional training, enhancement of skills and capabilities, application of innovations in the sphere, closer communication with the central and regional structures of the system, systematic interaction with all the concerned institutions”, stressed Bako Sahakyan in his speech.
Bako Sahakyan underlined that the state kept the activity of the State Service on Emergency Situations in the spotlight, and during these years large-scale projects have been carried out to improve the working conditions of the department, upgrade its material and technical base, improve social conditions of the staff servicemen.