Պետությունը հատուկ ուշադրության կենտրոնում է պահում արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության գործունեությունը. Բակո Սահակյան
30/10/2018 15:01
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հոկտեմբերի 30-ին ներկա է գտնվել Արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության աշխատակցի օրվան նվիրված հանդիսավոր միջոցառմանը:
Իր շնորհավորական ելույթում Նախագահը նշել է, որ կառույցի աշխատակիցներն իրականացնում են կարևոր և պատասխանատու աշխատանք՝ յուրաքանչյուր վայրկյան պատրաստ լինելով արձագանքել տարբեր արտակարգ իրադարձությունների, օգնության հասնել մեր քաղաքացիներին, լուծել բազմաբնույթ խնդիրներ:
«Դա պահանջում է համապատասխան մասնագիտական պատրաստվածություն, հմտությունների և ունակությունների կատարելագործում, ոլորտին առնչվող նորարարությունների կիրառում, համակարգի կենտրոնական և տարածքային կառույցների հետ սերտ կապի ապահովում, համակարգված փոխգործակցություն բոլոր շահագրգիռ գերատեսչությունների հետ», - իր խոսքում շեշտել է երկրի ղեկավարը:
Բակո Սահակյանն ընդգծել է, որ պետությունը հատուկ ուշադրության կենտրոնում է պահում արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության գործունեությունը, և այս տարիների ընթացքում մեծածավալ աշխատանքներ են իրականացվել գերատեսչության աշխատանքային պայմանների բարելավման, նյութատեխնիկական բազայի արդիականացման, աշխատակիցների սոցիալական պայմանների բարելավման ուղղությամբ:

Бако Саакян присутствовал на торжественном мероприятии, посвященном Дню сотрудника Государственной службы по чрезвычайным ситуациям
30/10/2018 15:05
30 октября Президент Республики Арцах Бако Саакян присутствовал на торжественном мероприятии, посвященном Дню сотрудника Государственной службы по чрезвычайным ситуациям.
В своей поздравительной речи Президент отметил, что сотрудники структуры осуществляют важную и ответственную работу, будучи готовыми каждую секунду реагировать на различные чрезвычайные ситуации, приходить на помощь гражданам, решать разноплановые задачи. «Это требует соответствующей профессиональной подготовки, совершенствования навыков и умений, применения инноваций в данной сфере, обеспечения тесных связей с центральной и территориальными структурами учреждения, систематизированного взаимодействия со всеми компетентными ведомствами», – подчеркнул в своем выступлении глава государства.
Бако Саакян отметил, что деятельность Государственной службы по чрезвычайным ситуациям находится в центре особого внимания государства, и за эти годы были выполнены масштабные работы по улучшению условий труда, модернизации материально-технической базы и улучшения социальных условий сотрудников ведомства.