Նոյեմբերի 1-ից խորհրդարանում մեկնարկում են 2019 թվականի բյուջեի նախագծի քննարկումները
Հայաստանի խորհրդարանում նոյեմբերի 1-ին վարչապետի ընտրության հարցի քննարկումից հետո ԱԺ մշտական հանձնաժողովներում մեկնարկելու են 2019 թվականի բյուջեի նախագծի քննարկումները, Aysor.am-ը տեղեկանում է ազգային ժողովից։ Խորհրդարանի մշտական հանձնաժողովներում բյուջեի նախագծի քննարկումները կշարունակվեն մինչև նոյեմբերի 8-ը։
Բյուջեի նախագիծը խորհրդարանում կներկայացնեն ՀՀ ֆինանսների նախարարի պաշտոնակատար Ատոմ Ջանջուղազյանը և ՀՀ կենտրոնական բանկի նախագահ Արթուր Ջավադյանը։
Քննարկմանը հրավիրվելու են նաև վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը, աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարի պաշտոնակատար Մանե Թանդիլյանը, Վիճակագրական կոմիտեի նախագահ Ստեփան Մնացականյանը։
Սպասվում է, որ բյուջեի նախագիծը՝ պատգամավորների ներկայացրած առաջարկություններով ու դիտողություններով, վերջնական կքննարկվի նոյեմբերի 13-ին մեկնարկելիք ԱԺ հերթական նիստում։

2019 draft budget discussions to launch from November 1
The discussion of prime ministerial election issue on November 1 at the Armenian parliament will be followed with the discussion of 2019 draft budget at the NA’s Standing Committees, Aysor.am has learnt from the NA.
The discussions will continue until November 8. The draft budget will be presented to the parliament by acting finance minister Atom Janjughazyan and Central Bank chairman Artur Javadyan.
Acting Prime Minister Nikol Pashinyan, acting labor and social affairs minister Mane Tandilyan and Statistical Committee chairman Stepan Mnatsakanyan will also be invited to the discussions.
The final discussion of the draft budget is scheduled for November 13 at the regular session of the parliament.