Լոպետեգին շնորհակալություն է հայտնել «Ռեալի» ղեկավարներին, ֆուտբոլիստներին և երկրպագուներին
Խուլեն Լոպետեգին, ով հեռացվել է «Ռեալի» գլխավոր մարզչի պաշտոնից, շնորհակալություն է հայտնել ակումբի ղեկավարներին, ֆուտբոլիստներին և երկրպագուներին.
«Ռեալի» տնօրենների խորհրդի կայացրած որոշումից հետո ես ցանկանում եմ շնորհակալության հայտնել ակումբին ինձ ընձեռնված հնարավորության համար:
Շնորհակալ եմ նաև ֆուտբոլիստներին իրենց ջանքերի և աշխատանքի համար, ինչպես նաև ակումբի յուրաքանչյուր աշխատակցի այս ընթացքում իրենց աշխատանքի համար:
Եվ, իհարկե, շնորհակալ եմ երկրպագուներին իրենց աջակցության համար: Մրցաշրջանի մնացած մասի համար նրանց ամենալավն եմ մաղթում»,- իսպանացի մասնագետի խոսքերն է փոխանցում FourFourTwo-ն:
Լոպետեգին 2018 թվականի հունիսին էր դարձել «Ռեալի» գլխավոր մարզիչն այդ պաշտոնում փոխարինելով Զինեդին Զիդանին: Ավելի վաղ մասնագետն աշխատել է Իսպանիայի հավաքականում, «Պորտուում» և այլ թիմերում:
«Ռեալը» 10 տուրից հետո Իսպանիայի առաջնության մրցաշարային աղյուսակի 9-րդ հորիզոնականն է զբաղեցնում` առաջատար «Բարսելոնային» զիջելով 7 միավորով:

Лопетеги выразил благодарность руководству, игрокам и болельщикам «Реала»
Хулен Лопетеги, отправленный в отставку с поста главного тренера «Реала», выразил благодарность руководству, игрокам и болельщикам мадридского клуба.
«После решения, принятого советом директоров «Реала», я хочу поблагодарить клуб за предоставленную возможность. Спасибо также игрокам за их усилия и работу, а также каждому из сотрудников клуба за их старания в течение этого времени. И, конечно, выражаю благодарность болельщикам за их поддержку. Шлю им наилучшие пожелания на оставшуюся часть сезона», — цитирует испанского специалиста FourFourTwo.
Лопетеги стал главным тренером мадридцев в июне 2018 года, сменив на этом посту Зинедина Зидана. Ранее специалист работал в сборной Испании, «Порту» и других командах.
«Реал» после 10 туров занимает девятое место в турнирной таблице чемпионата Испании, отставая от лидирующей «Барселоны» на семь очков.