Նոյեմբերի 1-ից խորհրդարանում մեկնարկում են 2019 թվականի բյուջեի նախագծի քննարկումները
Հայաստանի խորհրդարանում նոյեմբերի 1-ին վարչապետի ընտրության հարցի քննարկումից հետո ԱԺ մշտական հանձնաժողովներում մեկնարկելու են 2019 թվականի բյուջեի նախագծի քննարկումները, Aysor.am-ը տեղեկանում է ազգային ժողովից։ Խորհրդարանի մշտական հանձնաժողովներում բյուջեի նախագծի քննարկումները կշարունակվեն մինչև նոյեմբերի 8-ը։
Բյուջեի նախագիծը խորհրդարանում կներկայացնեն ՀՀ ֆինանսների նախարարի պաշտոնակատար Ատոմ Ջանջուղազյանը և ՀՀ կենտրոնական բանկի նախագահ Արթուր Ջավադյանը։
Քննարկմանը հրավիրվելու են նաև վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը, աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարի պաշտոնակատար Մանե Թանդիլյանը, Վիճակագրական կոմիտեի նախագահ Ստեփան Մնացականյանը։
Սպասվում է, որ բյուջեի նախագիծը՝ պատգամավորների ներկայացրած առաջարկություններով ու դիտողություններով, վերջնական կքննարկվի նոյեմբերի 13-ին մեկնարկելիք ԱԺ հերթական նիստում։

В парламенте с 1 ноября стартуют обсуждения проекта бюджета на 2019 год
В парламенте Армении 1 ноября после рассмотрения вопроса об избрании премьер-министра Армении начнется обсуждения проекта государственного бюджета на 2019 год, сообщили сегодня Aysor.am в Национальном Собрании. Обсуждения проекта бюджета на 2019 год продолжатся в постоянных парламентских комиссиях до 8 ноября.
Проект бюджета представят в парламенте и.о. министра финансов Атом Джанджугазян и председатель Центрального банка Армении Артур Джавадян.
На обсуждения будет приглашен также и.о. премьер-министра Никол Пашинян, и.о. министра труда и социальных вопросов Мане Тандилян, председатель Статистического комитета Армении Степан Мнацаканян.
Ожидается, что проект бюджета, с представленными депутатами предложениями и замечаниями, будет окончательно обсужден на очередном заседании Национального Собрания 13 ноября.