Դատարանը վարույթ է ընդունել Ռոբերտ Քոչարյանի հայցն ընդդեմ Նիկոլ Փաշինյանի
Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանը վարույթ է ընդունել ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի քաղաքացիական հայցն ընդդեմ ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանի։
Aysor.am-ը Դատական տեղեկատվական համակարգից տեղեկացավ, որ գործը մակագրվել է Երևան քաղաքի դատարանի դատավոր Լիլիթ Սարգսյանին։
Հիշեցնենք՝ Ռոբերտ Քոչարյանի փաստաբան Հայկ Ալումյանը սեպտեմբերի 19-ին հայցադիմում էր ներկայացրել դատարան՝ Նիկոլ Փաշինյանին հրապարակայնորեն ներողություն խնդրել պարտավորեցնելու պահանջով։ Հայցադիմումը, սակայն, հետ էր վերադարձվել՝ խախտումները վերացնելու համար:
Հայցադիմումում թույլ տրված խախտումները վերացնելուց հետո՝ եռօրյա ժամկետում, հայցադիմումը կրկին ներկայացվել էր դատարան:

Суд принял в производство иск Роберта Кочаряна против Никола Пашиняна
Суд общей юрисдикции Еревана принял в производство гражданский иск второго президента Армении Роберта Кочаряна против и.о. премьер-министра Армении Никола Пашиняна.
Как сообщает судебная информационная система, дело передано судье суда общей юрисдикции Еревана Лилит Саркисян.
Ранее Aysor.am сообщал, что адвокат Роберта Кочаряна Айк Алумян 19 сентября подал иск с требованием принудить Никола Пашиняна принести публичные извинения. Однако после изучения искового заявления и прилагавшихся к нему документов, заявление было возвращено для устранения нарушений.