Դավիթ Սանասարյանը լքել է «Ժառանգություն» կուսակցությունը և անդամագրվել «Քաղաքացիական պայմանագրին»
Պետական վերահսկողական ծառայության պետ Դավիթ Սանասարյանը դուրս է եկել «Ժառանգություն» կուսակցությունից:
Facebook-ի իր էջի ուղիղ եթերում Դ.Սանասարյանը նշեց, որ 11 տարի է անցել այն պահից, երբ անդամագրվել է «Ժառանգություն» կուսակցություն։
«Կայացրել եմ որոշում և դուրս եմ եկել կուսակցությունից», - ասաց Դ.Սանասարյանը։
Նա շնորհակալություն հայտնեց իր ընկերներին, նշելով, որ այդ տարիները եղել են իր քաղաքական հասունության որոշիչ ժամանակահատված։ «Բայց ամիսներ շարունակ մասնակցությունս արհեստական էր։ 2017-ի հունվարից բացակայել եմ, չեմ մասնակցել որոշումների կայացմանը, որոշ որոշումների հետ էլ համամիտ չեմ եղել», - ասաց Դ.Սանասարյանը։

Head of the State Control Service Davit Sansaryan left Heritage party, he told about it in live video in Facebook.
Sanasaryan noted that eleven years passed since his membership to the party.
“I have made a decision to leave the party,” Sanasaryan said, expressing gratitude to his friends and noting that those were years of his political maturity.
“But in the recent months my participation in the party was artificial. Since January 2017 I was not attending meetings and discussions and did not take part in the decision-making processes and did not agree with some of the adopted decisions,” Sanasaryan said.