ՀՔԾ-ն չի պատրաստվում Մանվել Գրիգորյանին կալանքից ազատելու վերաբերյալ միջնորդություն ներկայացնել (Տեսանյութ)
01/11/2018 11:43
Մանվել Գրիգորյանի կալանքը խափանման այլ միջոցով փոխարինելու բացառիկ լիազորությունը պատկանում է դատախազին, այսօր լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց ՀՔԾ պետ Սասուն Խաչատրյանը։
«Որպես խափանման միջոց ընտրված կալանավորումը փոխելու բացառիկ լիազորությունը պատկանում է դատախազին», - նշեց նա:
Դիտարկմանը՝ հնարավո՞ր է, որ, հաշվի առնելով Մ. Գրիգորյանի առողջական վիճակը՝ ՀՔԾ-ն խափանման միջոցը փոխելու միջնորդությամբ հանդես գա, Սասուն Խաչատրյանն արձագանքեց.
«Նման մտադրություն այս պահին դեռևս չկա, քանի որ չեն վերացել կալանքի տակ պահելու հիմքերը»։
Ինչ վերաբերում է Մարտի 1-ի գործով Մանվել Գրիգորյանի հնարավոր հարցաքննությանը, ՀՔԾ պետը նշեց, որ «հարցաքննվելու են բոլորն, ովքեր կարող են կապ ունենալ»։

Специальная следственная служба не собирается ходатайствовать об освобождении Манвела Григоряна из-под стражи
01/11/2018 13:11
Исключительное право обратиться с ходатайством об изменении меры пресечения в отношении Манвела Григоряна имеет прокурор, заявил сегодня журналистам начальник Специальной следственной службы Сасун Хачатрян.
«Исключительное право для изменения избранной меры пресечения имеет только прокурор», - отметил он.
На замечание, принимая во внимание состояние здоровья Манвела Григоряна, может ли Специальная следственная служба обратиться с ходатайством об изменении меры пресечения, Сасун Хачатрян заявил: «На данный момент такого ходатайства нет, поскольку основания для содержания под стражей все еще сохраняются».
Что касается возможного допроса Манвела Григоряна по делу 1 марта, то Сасун Хачатрян отметил, что «будут допрошены все, кто может иметь с эти связь».