Մանվել Գրիգորյանին գործարք է առաջարկվել՝ ցուցմունք տալ Սերժ Սարգսյանի դեմ. «Ժամանակ»
«Ժամանակ» թերթը գրում է. «Իրավապահ մարմինները ԵԿՄ նախկին նախագահ, ԱԺ պատգամավոր Մանվել Գրիգորյանին գործարք են առաջարկում` ազատության դիմաց նա պետք է ցուցմունք տա Սերժ Սարգսյանի դեմ:
Գրիգորյանը հրաժարվել է նման գործարքից և սպասում է իր գործով դատական նիստերի սկզբին: Քննությունն էլ, կարծես թե, հակված է գործը շուտ ավարտել և ուղարկել դատարան, որովհետև ամենաէական մեղադրանքը, որ կա Մանվել Գրիգորյանի դեմ, ապօրինի զենք-զինամթերք պահելն է:
Իրավապահները հասկանում են, որ ԵԿՄ նախագահին նման մեղադրանքով դատարան տանելը կարող է հակառակ էֆեկտն ունենալ, և Մանվել Գրիգորյանը մեղադրյալից վերածվի մեղադրողի»:

«Жаманак»: Манвелу Григоряну предложили сделку – дать показания против Сержа Саргсяна
Газета «Жаманак» пишет, что правоохранительные органы предложили бывшему председателю Союза добровольцев «Еркрапа», депутату Манвелу Григоряну пойти на сделку – дать за свободу показания против Сержа Саргсяна.
«Григорян отказался от подобной сделки и ждет начала судебных заседаний по своему делу. А следствие, кажется, не склоняется к тому, чтобы закончить дело и направить в суд, поскольку самое существенное обвинение, которое есть против Манвела Григоряна – это хранение незаконного оружия и боеприпасов.
Правоохранители понимают, что если председатель Союза добровольцев «Еркрапа» окажется в суде с таким обвинением это может иметь обратный эффект и Манвел Григорян превратится из обвиняемого в обвинителя», - пишет газета.